Kalisz: Dyspozytorka uratowała życie

  • 29.06.2017, 10:14
  • Patrycja Pera
Kalisz: Dyspozytorka uratowała życie Mateusz Kurzaj
Dyspozytorka kaliskiego pogotowia pomogła uratować ofiarę wypadku drogowego przez telefon. Kobieta instruowała zgłaszającą osobę jak reanimować nieprzytomnego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło 11 czerwca o 8.26, wtedy to wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym. Kaliska dyspozytorka zadysponowała śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz oddział Straży Pożarnej z Milicza. Zanim przybyły służby ratunkowe, kobieta przez cały czas udzielała wskazówek w jaki sposób reanimować nieprzytomnego mężczyznę.

- Dyspozytorka z wywiadu medycznego dowiedziała się jednak, że nieprzytomny mężczyzna nie oddycha. - relacjonuje Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. - Zgłaszająca wypadek kobieta musiała więc podjąć resuscytację, którą prowadziła pod nadzorem dyspozytorki przez ok. 15 minut, aż do przybycia pierwszej służby ratunkowej. Dopiero po upewnieniu się, że resuscytacja została podjęta przez ratowników z OSP, dyspozytorka zakończyła rozmowę.

Kilkanaście minut później pacjent trafił do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.
Dzięki prawidłowej reakcji kaliskiej dyspozytorki oraz szybkie zadysponowanie służ ratunkowych, mężczyznę udało się uratować. W świetle ostatnich zdarzeń, których bohaterem był kaliski dyspozytor niejeden z nas zadaje sobie pytanie: Czy gdyby tak samo postąpiono w stosunku do 60-letniego mieszkańca Ostrowa, udałoby się go uratować?

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe