Powiat Kaliski: "Sleeveface - Schowaj się za książką". Konkurs fotograficzny

  • 28.06.2017, 10:17
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: "Sleeveface - Schowaj się za książką". Konkurs fotograficzny
Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Sleeveface - Schowaj się za książką" podsumowano w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.
W konkursie wzięło udział 61 osób z całego powiatu kaliskiego, które wykonały blisko 100 zdjęć z książką. - To bardzo pomysłowa promocja książek i czytelnictwa - podsumował Krzysztof Nosal, starosta kaliski podczas wręczania nagród uczestnikom. Podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w bibliotece w Opatówku. Spotkaniu towarzyszyła wystawa pokonkursowa. Komisja konkursowa pracowała w składzie: Wioletta Przybylska – przewodnicząca, Katarzyna Werbelska – członek, Waldemar Rabiega – członek, Filip Filipiak – członek. Po dokonaniu oceny wszystkich zakwalifikowanych fotografii Komisja zadecydowała o przyznaniu: pierwszej nagrody Angelice Dziedzic za wykonanie zdjęcia Sleeveface z okładką książki pt.: „Gwiazd naszych wina”, drugiej nagrody dla Mikołaja Kaźmierczaka za wykonanie zdjęcia Sleeveface z okładką książki pt.: Steve Jobs” oraz dla Natalii Szymaniak za wykonanie zdjęcia Sleeveface z okładką książki „Za drzwiami pałacu” i trzeciej nagrody dla Agnieszki Janiak za wykonanie zdjęcia Sleeveface z okładką książki pt.: „Arena szczurów”. Wyróżnienia trafiły do: Patrycji Weber za wykonanie zdjęć Sleeveface z okładkami książek pt.: „Tylko dzięki miłości” i „Dziewczyny z Syberii”; Klaudii Lassoty za wykonanie zdjęcia Sleeveface z okładką książki przewodnik „Las”; Dawida Sodolskiego za wykonanie zdjęcia Sleeveface z okładką książki pt.: „Ten obcy”; Martyny Nowak za wykonanie zdjęcia Sleeveface z okładką książki pt.: „Tancerka Mao”; Martyny Perskawiec za wykonanie zdjęcia Sleeveface z okładką książki pt.: „Strażnicy historii”; Emilii Ciesielskiej za wykonanie zdjęcia Sleeveface z okładką książki pt.: „Pchła Szachrajka”; Zuzanny Duleby za wykonanie zdjęcia Sleeveface z okładką książki pt.: „Czerwone jak krew”; Karoliny Łuczak za wykonanie zdjęcia Sleeveface z okładką książki pt.: Błahostka i kamyk”. SLEEVEFACE - to fotografia osoby, z zasłoniętą przez okładkę książki, częścią ciała, lub inaczej wkomponowanie książki w adekwatne do jej okładki otoczenie. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne połączenie fotografowanej osoby z postacią i tłem z okładki. WP Fot: Bliblioteka w Opatówku
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe