Kalisz: Nowy sprzęt dla policjantów

  • 27.06.2017, 14:36
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Nowy sprzęt dla policjantów
Kaliscy policjanci otrzymali od władz miasta nowy sprzęt komputerowy, warty blisko 20 tys. złotych. Akcesoria, na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu insp. Dariusza Bieńka, przekazali wiceprezydent Kalisza Karolina Pawliczak, przewodnicząca Komisji Prawa, Porządku Publicznego oraz Samorządu Osiedlowego Magdalena Spychalska oraz zastępca naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu Janusz Sibiński.
Współpraca policji z przedstawicielami kaliskiego Urzędu Miejskiego na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności ma długoletnią tradycję. Przedstawiciele władz miasta nie tylko współorganizują z kaliską komendą wiele przedsięwzięć o charakterze profilaktycznym, ale również wspierają Policję, kupując specjalistyczny sprzęt, który wpływa na poprawę bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Policjanci pionu kryminalnego, dzięki finansowemu wsparciu ze strony lokalnych władz, zostali doposażeni w sprzęt komputerowy. Sześć laptopów wraz z osprzętem i profesjonalnym oprogramowaniem pomoże policjantom w wykrywaniu sprawców przestępstw oraz zabezpieczaniu materiałów dowodowego w ramach prowadzonych postępowań. W uroczystym przekazaniu zakupionego sprzętu uczestniczyli Wiceprezydent Miasta Kalisza Karolina Pawliczak, Przewodnicząca Komisji Prawa, Porządku Publicznego oraz Samorządu Osiedlowego Magdalena Spychalska oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu Janusz Sibiński. Komendę Miejską Policji w Kaliszu reprezentował szef jednostki insp. Dariusz Bieniek. Komendant dziękując za przekazane akcesoria podkreślił, że działania wykrywcze to bardzo ważny element codziennej, policyjnej służby. Przekazany sprzęt pomoże nie tylko w zbieraniu informacji oraz analizowaniu zabezpieczonych nagrań z monitoringu. Przede wszystkim ułatwi policjantom typowanie ewentualnych sprawców przestępstw i wykroczeń. Przekazane sprzęt wart jest blisko 20 tys. złotych. Pieniądze przeznaczone na jego zakup pochodzą ze środków uzyskanych z zezwoleń na sprzedaż alkoholu w ramach realizacji zadań z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2017 r. KMP Kalisz
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe