Powiat Kaliski: ,,Szlakiem Kościołów Drewnianych'' do Murowańca.

  • 27.06.2017, 01:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: ,,Szlakiem Kościołów Drewnianych'' do Murowańca.
Blisko 90 kilometrów pokonali uczestnicy Powiatowego Rajdu Rowerowego. Ponad 30 cyklistów udało się sprzed Starostwa Powiatowego w Kaliszu ,,Szlakiem Kościołów Drewnianych'' do Murowańca.
Pod czujnym okiem komandora rajdu Bronisława Krakusa uczestnicy odwiedzili kościół pw. św. Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich, kościół filialny pw. Świętej Trójcy w Kamiennej oraz kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Strzałkowie. W Liskowie w Fundacji "Z Godnością" przygotowano poczęstunek oraz konkursy z nagrodami. W rajdzie wziął udział wójt gminy Koźminek Andrzej Miklas, a najstarszy uczestnik rajdu liczył sobie 78 lat. Celem rajdów organizowanych przez starostwo w Kaliszu jest przede wszystkim propagowanie aktywnych form wypoczynku oraz zdrowego trybu życia i promocja walorów powiatu kaliskiego. Tradycyjnie uczestnicy rajdu mogą ubiegać się o otrzymanie odznaki za odwiedzanie kościołów znajdujących się na szlaku. Organizatorami Rajdu było Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Fundacja "Z Godnością" oraz Urząd Gminy Koźminek.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe