Ostrów: Pamiętacie napad z 2007 roku?

  • 26.06.2017, 16:08 (aktualizacja 27.06.2017, 08:31)
  • Patrycja Pera
Ostrów: Pamiętacie napad z 2007 roku? google maps
Minęło już dziesięć lat od napadu na Bank Zachodni WBK w Ostrowie Wielkopolskim. Organy ścigania nadal prowadzą sprawę.

Przypominamy, że 2 kwietnia 2007 roku. koło godziny 9.30 do banku weszło czterech mężczyzn ubranych w niebieskie stroje robocze. Napastnicy sterroryzowali pracowników  i obezwładnili strażnika paralizatorem kradnąc znaczną kwotę, która szacowana jest na 400 tys. zł.

W akcji brali udział policja, pirotechnicy, pies poszukujący ładunków wybuchowych, śmigłowiec, pogotowie ratunkowe, straż pożarna, straż miejska i firmy ochroniarskie. Prawie jak scena  z filmu akcji.

- Ranny był tylko strażnik. Na pewno mieli przy sobie broń krótką i prawdopodobnie długą. - mówił Edward Cukiernik, ówczesny zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego Policji w Ostrowie.

Próbowaliśmy ustalić jakie postępy zostały poczynione w tej sprawie. Czy już wiadomo kto to zrobił? Jakie działania zostały podjęte, aby ustalić sprawców? 

Najpierw zadzwoniliśmy na policję, ale odesłała nas do prokuratury. Prokurator ze względu na napięty grafik i zaplanowany urlop, odpowiedzi udzielił nam po 20 dniach. Oto ona:

"Z uwagi, iż sprawa nadal pozostaje w zainteresowaniu organów ścigania, brak jest możliwości udzielenia szczegółowych informacji odnośnie konkretnych ustaleń poczynionych w sprawie wskazanej w korespondencji Pana Redaktora".

Minęło już 10 lat,  sprawa nadal nie została wyjaśniona.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe