Kalisz: 20 litrów życia

  • 26.06.2017, 12:31
  • Patrycja Pera
Kalisz: 20 litrów życia PCK
Już po raz czwarty akcja poboru krwi gościła w Parafii pw. Św. Jana Pawła II na kaliskim osiedlu Dobrzec. Zorganizowana w niedzielę, 26 czerwca przyniosła 20,7 litra tego bezcennego leku. Do podzielenia się cząstką siebie zaprosiła Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa PCK wspólnie z proboszczem miejscowej parafii.

Warto przypomnieć, że każdego dnia w Polsce potrzeba około tysiąca litrów krwi. I chociaż to tylko statystyka, to jednak za każdym z tych litrów kryje się walka o ludzkie zdrowie i życie. Równocześnie krew pozostaje lekiem nie dającym się w żaden sposób zastąpić. Okres wakacji to czas, który na potrzebę zapewnienia dostępności krwi każe spojrzeć w szczególny sposób. Corocznie bowiem właśnie w okresie letnim spotykamy się w Polsce z dramatycznymi brakami krwi. 

Organizowane w tym czasie otwarte akcje krwiodawstwa są więc szczególnie ważne, a każdy pozyskany litr jest wręcz bezcenny. Cieszy więc, że w niedzielne przedpołudnie na zaproszenie organizatorów odpowiedziało ponad 60 osób, spośród których aż 46 dawców po przejściu niezbędnej kwalifikacji oddało łącznie 20,7 litra krwi. Wśród oddających znalazła się grupa kaliskich motocyklistów, były małżeństwa, osoby z długoletnim krwiodawczym stażem oraz takie, które niedawno rozpoczęły swą krwiodawczą przygodę. Ośmioro z nich tego dnia zdecydowało się na ten szlachetny gest  po raz pierwszy.

- Okazana i tym razem ofiarność kaliszan pozwala mieć nadzieję, że w naszym regionie krwi nigdy nie zabraknie – podkreślił Janusz Sibiński, przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK. Słowa podziękowań do osób przeprowadzających akcję oraz jej uczestników skierował proboszcz parafii ks. Alfred Berlak.

PCK zaprasza na kolejną akcję zorganizowaną pod patronatem Wójta Gminy Opatówek, która odbędzie się w niedzielę, 2 lipca. Mobilny punkt poboru krwi będzie czekał na wszystkich chętnych w godzinach 10.00 - 14.30 na Placu Wolności w Opatówku.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe