Powiat Kaliski: Biesiada na rozpoczęcie wakacji w Opatówku

  • 26.06.2017, 11:28
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Biesiada na rozpoczęcie wakacji w Opatówku
W minioną sobotę w Opatówku odbył się Piknik Świętojański oraz Koncert Orkiestr Dętych, który zgromadził liczne grono mieszkańców gminy i okolic.
Na bazie organizowanej we wcześniejszych latach biesiady oraz koncertu orkiestr, w tym roku po raz pierwszy wspólne ucztowanie zyskało nazwę ''Pikniku Świętojańskiego Miasta i Gminy Opatówek oraz Koncertu Orkiestr Dętych''. Piknik uroczyście został otwarty o godz. 17:00 przez sekretarza gminy Opatówek Krzysztofa Dziedzica, Druha Naczelnika Mariusza Małoburskiego oraz Druha Komendanta Wiesława Barana. Wszystkim zgromadzonym czas umilały kapele: ''Słoneczko'' z Opatówka oraz ''Złote Kłosy'' z gminy Szczytniki. Następnie plac przy stawach rozbrzmiał echem instrumentów dętych, gdyż o godz. 18:00 rozpoczął się Koncert Orkiestr Dętych. Pierwsze utwory wspólnie wykonały 4 orkiestry z gminy Opatówek. Kolejno koncertowały orkiestry z Chełmc na czele z kapelmistrzem Jackiem Kapitaniakiem, z Tłokini Wielkiej wraz z kapelmistrzem Józefem Czerniakiem, z Rajska pod batutą kapelmistrza Adriana Wałowskiego oraz z Opatówka pod przewodnictwem Tomasza Gruszki. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami, a organizatorzy wręczyli symboliczne podziękowania i dyplomy. Po zakończonym koncercie orkiestr, ok. godz. 20:00 rozpoczęła się zabawa, którą poprowadził zespół ''Bene''. Wszyscy wspaniale bawili się w rytmach włoskich utworów. Urokliwy teren wokół stawów przy ul. Poniatowskiego w Opatówku wypełniony został licznymi stoiskami, pośród których na uczestników wydarzenia czekały liczne atrakcje. Wszyscy mogli skosztować kiełbasek i wielu innych grillowanych przysmaków przygotowanych przez jednostki OSP z: Borowa, Cieni Drugiej, Chełmc, Michałowa Drugiego, Rajska, Opatówka, Tłokini Wielkiej, Porwit, Szałego oraz Sierzchowa. Nie zabrakło także domowych wypieków i słodkości. Dla najmłodszych przewidziano dmuchańce w postaci wozu strażackiego i zjeżdżalni oraz kolejkę elektryczną.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe