Kalisz: W hołdzie legionistom

  • 23.06.2017, 11:33
  • Patrycja Pera
Kalisz: W hołdzie legionistom um kalisz
Artystycznie, patriotycznie i sportowo było na otwarciu wystawy pokonkursowej "Czy wiesz skąd wzięła się nazwa SZCZYPIORNIŚCI?".

W klimat wernisażu wprowadziła gości Beata Paszak, dyrektor MDK. Od ponad 30 lat czerwiec - miesiąc, w którym miasto obchodzi swoje urodziny, mija w placówce w oprawie prac plastycznych, których bohaterem jest Kalisz i jego mieszkańcy, a na obrazach niezmiennie królują teatr i ratusz. Tym razem było zupełnie inaczej, tegoroczną edycję konkursu poświęcono Szczypiornu, bo dzielnica jest tego warta, a okazja wyjątkowa – 100. rocznica internowania żołnierzy Legionów Józefa Piłsudskiego.

Pomysłodawcami konkursu, promującego historię Szczypiorna & szczypiorniaka, byli       Jacek Konopczyński - dyrektor SP Nr 21, noszącej zobowiązujące imię -  Legionów Józefa Piłsudskiego i Grażyna Dziedziak naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM, którzy ideą wspólnej organizacji zarazili nie tylko MDK, ale także Radę Osiedla Szczypiorno, MKS Calisia Kalisz i Grzegorza Sapińskiego - Prezydenta Miasta Kalisza, który objął przedsięwzięcie honorowym patronatem.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy w środę 21 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury byli przedstawiciele wszystkich współorganizatorów, którzy zadbali o upominki dla autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac - 23 uczniów kaliskich szkół podstawowych. Jedno wyróżnienie trafiło do Gostyczyny. Organizatorzy podziękowali także nauczycielom za inspirację i opiekę artystyczną nad uczestnikami konkursu, a na koniec zaskoczyli wszystkich miłą niespodzianką – losowaniem piłek, które przekazali piłkarze ręczni MKS-u Kalisz. Edward Prus do puli upominków dodał rodzinne wejściówki na sierpniowy Turniej Szczypiorno – Cup oraz inaugurację rozgrywek Superligi w kaliskiej ARENIE, które odbędą się we wrześniu 2017 roku. Wystawę można oglądać w MDK (I piętro) do połowy lipca, potem ekspozycja będzie towarzyszyć obchodom upamiętniającym 100. rocznicę internowania żołnierzy Legionów Józefa Piłsudskiego. 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe