Kalisz: 10 nowoczesnych Solarisów już w Kaliszu

  • 23.06.2017, 11:26
  • Patrycja Pera
Kalisz: 10 nowoczesnych Solarisów już w Kaliszu um kalisz
Na Głównym Rynku najnowszym autobusom marki Solaris, które będą wozić kaliszan, przyglądali się prezydent Grzegorz Sapiński, wiceprezydenci Kalisza oraz radni Rady Miejskiej Kalisza. O szczegółach dotyczących pojazdów informował podczas spotkania z dziennikarzami Mariusz Wdowczyk, prezes Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego sp. z o.o.

Najnowszy nabytek to efekt przetargu, ogłoszonego w grudniu 2016 roku przez KLA. Dostawa 10 sztuk fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów miejskich jest realizowana w formie leasingu operacyjnego przez konsorcjum Solaris Bus&Coach S.A. oraz PKO Leasing S.A. Łączna wartość oferty na dostawę wraz z finansowaniem na 10 lat wyniosła 11.850.707,30 zł netto.

To przede wszystkim pojazdy przyjazne środowisku, a przy tym komfortowe dla pasażerów, z wydzieloną przestrzenią dla rodzin z dziećmi – podkreśla prezydent Grzegorz Sapiński.Mam nadzieję, że zupełnie nowe ekologiczne autobusy zachęcą kaliszan do częstego korzystania z komunikacji miejskiej.

Solarisy Urbino najnowszej – IV – generacji wyprodukowano w tym roku 
– informuje prezes Mariusz Wdowczyk. - Mamy w tym momencie najbardziej ekologiczne samochody z konwencjonalnym napędem, jakie są dostępne (norma emisji spalin Euro-6). Powietrze, które wydostaje się z rury wydechowej jest czystsze niż powietrze w średnim polskim mieście.

Autobusy posiadają specjalne rampy, które umożliwiają wjazd wózkiem inwalidzkim. Są wyposażone ponadto w automatyczny system wykrywania i gaszenia pożarów w komorze silnika oraz system monitoringu zapewniający kierowcy podgląd całego wnętrza autobusu. Posiadają dostępne dla pasażerów gniazda USB, wydajną klimatyzację. Jest w nich dostępna sieć Wi-Fi. Tapicerkę z motywami kaliskimi oraz system monitoringu wykonały firmy z Kalisza. Tekst: Katarzyna Ciupek

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe