Powiat Kaliski: Dni Stawiszyna 2017

  • 22.06.2017, 11:47
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Dni Stawiszyna 2017 M.Ozimek
Dni Stawiszyna to święto najmniejszego obszarowo miasta w Polsce, które trwało od 16 do 18 czerwca. Obchody zainaugurowano uroczystą Sesją Rady Miejskiej, która odbyła się w hali Zespołu Szkół w Stawiszynie.

Otwarcia obrad dokonała Przewodnicząca Rady Barbara Włodarczyk a zaproszonych gości powitała Burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak. Władze Powiatu Kaliskiego reprezentował Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz, który złożył życzenia i przekazał na ręce Pani Burmistrz egzemplarz Konstytucji RP. W ramach uroczystości uczniowie  Zespołu Szkół w Stawiszynie przedstawili prezentację  multimedialną pn. „Stawiszyńska baśń-śladami bohaterów mojej małej ojczyzny” przygotowaną w ramach gry miejskiej. Talenty muzyczne zaprezentowały również uczennice Zespołu Szkół w Zbiersku a  pokaz taneczny  przedstawił Zespół Green Day działający przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Zbiersku.

Drugi dzień Dni Stawiszyna odbył się w Parku Miejskim w Stawiszynie. Wiązankę utworów  przedstawiła  Miejsko-Gminna Orkiestra Dęta OSP w Stawiszynie. Kolejnym punktem programu były występy artystyczne: Zespołu „Stawiszynianki”, dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół  z terenu Gminy i Miasta Stawiszyn oraz Zespołu śpiewaczego „Kalina” z Blizanowa. Pokaz karate w wykonaniu sekcji działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zbiersku.

W koncertowy nastrój wprowadził wszystkich występ adeptów Szkoły  Muzyczno–Artystycznej ,, FortePiano".  Tegoroczną gwiazdą wieczoru był Zespół muzyczny  Power Play, który rozbawił wszystkich w rytmach disco polo oraz dance, spełniając  oczekiwania fanów.  Organizatorzy nie zapomnieli o atrakcjach dla najmłodszych, były zamki dmuchane, wata cukrowa, stoisko Świetlicy terapeutycznej „Wyspa”, LGD7, Wielkopolskie Dni Energii, Nadleśnictwa Grodziec, konkursy, malowanie twarzy, bańki mydlane, prace rękodzielnicze. Były również stoiska gastronomiczne w tym grillowane specjały.

Ostatni dzień obchodów Dni Stawiszyna rozpoczął się Mszą św. w intencji Mieszkańców Gminy i Miasta Stawiszyn. Mszę św. celebrował Proboszcz Parafii Św. Bartłomieja w Stawiszynie, Ksiądz Kanonik Jakub Piotrowski w koncelebrze z Ks. Aleksandrem Janasem. W godzinach popołudniowych odbył się VII Rodzinny Rajd Rowerowy „Szczęśliwa Siódemka”. Grupa uczestników licząca 160 osób miała do pokonania 21 kilometrów. M.Ozimek

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe