Kalisz: Bezpieczny długi weekend

  • 21.06.2017, 11:36
  • Patrycja Pera
Kalisz: Bezpieczny długi weekend youtube
Za nami kolejny długi weekend. Policjanci dołożyli wszelkich starań, aby w tych dniach zarówno mieszkańcy naszego regionu jak i turyści mogli czuć się bezpiecznie. Na terenie miasta i powiatu pojawiła się większa liczba patroli. Policjanci z drogówki objęli nadzorem te odcinki dróg, na których dochodzi do poważnych w skutkach zdarzeń. Co najistotniejsze, podczas minionego długiego weekendu nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Aby podróżni mogli czuć się bezpiecznie podróżując drogami naszego regionu, na trasach pojawiła się większa liczba policyjnych patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy podróżujący samochodami korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w fotelikach oraz, czy ilość osób zgodna jest z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Kontrolowano również trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.

Policjanci stanowczo reagowali na wykroczenia szczególnie niebezpieczne m.in. przekroczenia dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy nieprawidłowe wyprzedzanie. Niestety, pomimo surowych kar funkcjonariusze ciągle zatrzymują kierowców, którzy w rażący i niebezpieczny sposób łamią obowiązujące przepisy. Jedną z takich osób była 26-letnia mieszkanka Kalisza, która przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 71km/h. Na ulicy Starożytnej, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kobieta jechała z prędkością 121 km/h. Dodatkowo nie korzystała z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Na kierującą, funkcjonariusze z kaliskiej drogówki nałożyli mandat oraz punkty karne. 26-latka straciła również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W ciągu pięciu dni trwania działań „Bezpieczny Weekend - Boże Ciało 2017” na naszych drogach doszło do 14 kolizji (w 2016r. - 22 kolizje). Podobnie jak w roku ubiegłym, kaliscy policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego.

Pomimo wzmożonych kontroli oraz apeli o zachowanie rozwagi, przestrzeganie przepisów i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, nadal znajdują się osoby, które narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na utratę życia lub zdrowia. Podczas długiego weekendu mundurowi zatrzymali 6 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. KMP

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe