Powiat Kaliski: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Pruszków w Srebrnym Paśmie

  • 21.06.2017, 10:58
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Pruszków w Srebrnym Paśmie blizanów
Podczas XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr OSP trwającego od 16 do 18 czerwca w Częstochowie wystąpiło 18 zespołów, w tym Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Pruszków. Powiat kaliski reprezentowały też dwie inne orkiestry, które otrzymały promocję z etapów regionalnych, tj. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Rajsku i Orkiestra Dęta OSP w Liskowie.

W sobotę do południa  pruszkowska orkiestra koncertowała w Filharmonii Częstochowskiej, a po południu na Placu Władysława Biegańskiego podziwiać można było ich w paradzie musztrowej. Muzykom i tancerkom z Pruszkowa towarzyszyli m.in.: Janusz Nowak – członek zarządu powiatu kaliskiego, Krzysztof Bączkiewicz – prezes zarządu Oddz. Gm. Zw. OSP RP w Blizanowie, Stanisław Niklas – dyrektor GOK w Blizanowie, Marzena Błażejak – radna, Józef Wojcieszak – radny, opiekun orkiestry. W niedzielę odbyło się zakończenie festiwalu i ogłoszenie wyników, podczas którego kapelmistrz Marian Sikorski i Anna Szwarc - instruktor mażoretek odebrali podziękowania z rąk Waldemara Pawlaka. Orkiestra z Pruszkowa uplasowała się w Srebrnym Paśmie, zajmując 12 lokatę. Natomiast orkiestra z Rajska zajęła 10 miejsce, a z Liskowa -14. Organizatorem Festiwalu jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, a współorganizatorami: Urząd Miasta Częstochowy, Urząd Gminy Mykanów oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.
W niedzielne popołudnie w ramach XX Regionalnych Spotkań Zespołów Artystycznych OSP na scenie zaprezentował się też zespół folklorystyczny „Kalina” z Blizanowa.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe