Ostrów: ,,Marsz po zdrowie''

  • 21.06.2017, 11:01
  • Ryszard Binczak
Ostrów: ,,Marsz po zdrowie''
W minionym tygodniu odbył się kolejny "Marsz po zdrowie", który wpisuje się już od kilku lat w tradycję końca roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 5.
Doskonale też realizuje cele ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Dzień pustej klasy". Klasy wraz z wychowawcami porzuciły naukę w klasie i ruszyły na szlaki naszego miasta i okolic, by wykonując rozmaite zadania edukacyjne i dotrzeć na Stanicę Harcerską "Zielona Polana". W tym roku piechurzy startowali ze szkoły, z dworca PKP, z Rynku, z Bractwa Kurkowego, a klasa II b integracyjna wybrała sama dla siebie trasę z Czekanowa i pokonała 8 kilometrów w dwie godziny. Tematyka zadań obejmowała zdrowy styl życia. Dzieciaki wymyślały m.in. zdrowe przepisy, okrzyki zachęcające do właściwego odżywiania się i spędzania aktywnie czasu. Na mecie czekały kolejne, liczne atrakcje - Piknik Zdrowia. Czas umilały występy utalentowanych uczniów szkoły, różne konkurencje sportowe. Były również gry i zabawy, z których największy entuzjazm wzbudziło układanie najdłuższego sznura z ubrań. Można było pograć w gry planszowe, wsiąść udział w quizie czy pomalować sobie twarz. Marsz zakończył się wspólnym sprzątaniem polany na stanicy.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe