Kalisz: Teatr zaprasza dzieci do konkursu "Czytanki Bogusławskiego"

  • 10.02.2017, 13:11 (aktualizacja 21.02.2017, 13:13)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Teatr zaprasza dzieci do konkursu "Czytanki Bogusławskiego"
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców i opiekunów do udziału w konkursie, towarzyszącym tegorocznym obchodom Urodzin Bogusławskiego, które teatr będzie świętować od 24 do 26 marca 2017 roku.

W ramach konkursu "Czytanki Bogusławskiego" teatr zachęca dzieci w wielu przedszkolnym i wczesnoszkolnym (od 3 do 10 lat) do przygotowania bajek, wierszyków, opowiadań i innych form literackich. Z nadesłanych prac teatralna komisja konkursowa wybierze te, które m.in. będą zawierały najpiękniejszy morał i niosły walory edukacyjne, a ich autorzy wykażą się największą kreatywnością. Nagrodzone bajki i opowieści zostaną nagrane przez aktorów teatru oraz zamieszczone w ogólnodostępnych kanałach promocyjnych, tak aby inne dzieci miały możliwość ich odsłuchania. Tym sposobem teatr chce stworzyć wyjątkową galerię opowieści dla dzieci. Autorów zwycięskich prac teatr zaprosi na premierową prezentację, która odbędzie się na Dużej Scenie w czasie Urodzin Bogusławskiego. Zachęcamy wszystkie dzieci na zilustrowanie swoich opowieści - rysunki będą stanowiły doskonałe uzupełnienie czytanek. Do kogo skierowany jest konkurs? Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (od 3 do 10 lat), pracujących indywidualnie lub w grupach. Teatr zachęca rodziców i opiekunów młodszych dzieci do zapisywania wymyślonych przez dzieci prac. Przygotowane prace można nadsyłać do 10 marca. Wyniki konkursu będą ogłoszone najpóźniej do 20 marca 2017 roku.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe