Powiat Kaliski: Powiatowe Święto Ludowe w Blizanowie

  • 21.06.2017, 09:44 (aktualizacja 21.06.2017, 09:47)
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Powiatowe Święto Ludowe w Blizanowie
W Blizanowie odbyły się obchody Powiatowego Święta Ludowego. Uczestniczyli w nich: poczty sztandarowe, delegacje ludowców z poszczególnych gmin, sympatycy PSL, mieszkańcy gminy Blizanów.

Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele w Blizanowie koncelebrowana przez ks. Tomasza Strzeleckiego – proboszcza parafii Blizanów, ks. Przemysława Krzywańskiego – proboszcza parafii Rychnów i ks. Waldemara Wiertelaka – proboszcza parafii Marszałki. Część oficjalna i artystyczna odbyła się na terenach parafii. Jako pierwszy głos na scenie zabrał Sławomir Musioł – wójt gminy Blizanów. Po przemówieniach przystąpiono do uhonorowania wyróżniających się członków PSL-u. Medalem za Zasługi dla Ruchu Ludowego im. Wincentego Witosa uhonorowano Krystynę Leśną z Piotrowa. Odznaczenie PSL „Złotą Koniczynkę” przyznano Kazimierzowi Janasowi z Zagorzyna. Medale za Zasługi dla Ruchu Ludowego im. Stanisława Mikołajczyka otrzymali: Andrzej Filipowiecz ze Skrajni Blizanowskiej, Stanisław Tomczyk ze Skrajni i Leszek Filipowicz z Jastrzębnik. Podziękowania otrzymali zasłużeni działacze PSL: Józef Lewandowski i Florian Kuczma. Nowym członkom PSL uroczyście wręczono legitymacje członkowskie, a byli to: Marika Cieślak, Ryszard Marek, Tomasz Frątczak, Zbigniew Zdunek, Piotr Szmajdziński, Michał Kubiak, Rafał Popiołek, Włodzimierz Tomczyk. Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne: Orkiestry Dętej z Rychnowa i Blizanowa (z wokalistką Kornelią Raźniewską), zespołów tanecznych działających przy GOK-u i ZS w Blizanowie i Jankowie Pierwszym, zespołu wokalnego „Dynamitki”. W trakcie występów na plac dojechała także ponad 160-osobowa grupa rowerzystów ze Stawiszyna oraz kilkunastu harleyowców. Za wydawanie poczęstunku odpowiadały panie z KGW Lipe, Warszówka, Jarantów, Janków Pierwszy. Gwiazdą wieczoru był zespół Hakuna Matata, a imprezę zakończyła zabawa. Fot. UG Blizanów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe