Ostrów: Konkurs fotograficzny ,,Jakie znasz zawody?'' rozstrzygnięty

  • 20.06.2017, 12:01
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Konkurs fotograficzny ,,Jakie znasz zawody?'' rozstrzygnięty
O tym, że Szkoła Podstawowa nr 9 jest wylęgarnią talentów, wiemy nie od dziś. Zdolności uczniów doceniane są na różnorodnych konkursach.
Jednym z takich konkursów był Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny pt: "Jakie znasz zawody?" organizowany przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu. Celem konkursu było kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy. Poznając różne zawody uczniowie mieli okazję pogłębić wiedzę o świecie społecznym, w którym żyją oraz uczyć się szacunku dla pracy innych. Zadaniem konkursowym, tak jak w poprzednim roku, było stworzenie pracy fotograficznej przedstawiającej ludzi podczas wykonywania różnych zawodów. W fotografiach konkursowych pod uwagę brana była również oryginalność i pomysłowość w przedstawieniu tematu, jakość wykonania oraz estetyka pracy. Laureatami z SP 9 w etapie wojewódzkim zostali: Mateusz Łeszyk z kl. VI c (II miejsce), Greta Stremlau z kl. VI a (III miejsce), natomiast wyróżnienie otrzymała praca Jakuba Bociańskiego z kl. VI e. Mateuszowi poszczęściło się także w etapie ogólnopolskim. Wykonana przez niego fotografia pt: "Wulkanizator" została dostrzeżona i doceniona przez jury i tym samym młody fotograf zajął III miejsce w etapie ogólnopolskim! Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w rodzinnym Parku Przygód ,,Górecznik".
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe