Kalisz: Dłużniewscy u Tarasina

  • 20.06.2017, 09:43
  • Patrycja Pera
Kalisz: Dłużniewscy u Tarasina
W ostatnią środę, w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu odbył się Wernisaż wystawy "Galeria Piwna 20/26 Emilii i Andrzeja Dłużniewskich 1980-1993".

W przestrzeni Galerii prezentowana jest unikatowa kolekcja prac, która powstała dzięki 13-letniej działalności „Piwnej 20/26”. Wyboru dzieł dokonała kurator Emilia Dłużniewska, a zobaczyć można m.in. Emmetta Williamsa, Ann Noel, Harry’ego Izenour’a, Roy’a Graysona, Gerarda Hemsworth’a, Laurenca Weinera’a, Aleksandra Honory, Janusza Bąkowskiego, Ireneusza Sakowskiego, Jarosława Kozłowskiego, Emilii i Andrzeja Dłużniewskich oraz wielu innych.

Na wernisażu obecni byli m.in. Ireneusz Sakowski oraz Kajetan Dłużniewski - syn Emilii i Andrzeja - którzy opowiedzieli o historii "Piwnej", jej działalności, ludziach, którzy tam bywali. Wystawę można oglądać do 28 lipca.

tekst: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu
fot. Agnieszka Marszał

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe