Kalisz: Czarny punkt z dopalaczami!

  • 19.06.2017, 15:36
  • Patrycja Pera
Kalisz: Czarny punkt z dopalaczami!
Kaliski Sanepid przeprowadził już cztery kontrole lokalu znajdującego się na ul. Młynarskiej 39b. Zatrzymano 101 produktów zastępczych tzw. dopalaczy. Mimo 4 kontroli, sprzedaż dopalaczy jest nadal prowadzona.

W piątek, 9 czerwca Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, otrzymała informacje w godzinach południowych, że w lokalu przy ul. Młynarskiej 39b są wprowadzone do obrotu tzw. dopalacze. 

- W poniedziałek 12 czerwca przeprowadziliśmy kontrolę i zatrzymaliśmy 81 produktów pochodzących z 4 asortymentów. – mówi Anna Napierała, Inspektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Kaliszu. - Było uzasadnione podejrzenie, że są środkami zastępczymi. Wydaliśmy decyzję w przedmiocie wycofania tych środków z obrotu i decyzję  nakazującą zaprzestania prowadzenia działalności w tym obiekcie.

Następnego dnia została przeprowadzona kontrola, która wykazała, że nie zostały spełnione warunki i dalej punkt na ul. Młynarskiej działa.

-  Zabezpieczyliśmy część pomieszczeń zewnętrznych, bo samo oplombowanie tego sklepu jest o tyle niemożliwe, że drzwi zewnętrze to elektryczna roleta, która automatycznie otwiera się o 10:00, a zamyka o 20:00. Z przyczyn technicznych nie ma możliwości, abyśmy to odpowiednio zabezpieczyli. – wyjaśnia inspektor.

W środę, 14 czerwca ponownie przeprowadzono kontrolę. Środków do sprzedaży nie było, ale działalność dalej było prowadzona.

- Dzisiaj, 19 czerwca, ponownie została przeprowadzona kontrola i wykazała fakt sprzedaży tych środków, co prawda nie było ich dużo, bo zabezpieczyliśmy 20 sztuk produktów do których zachodzi podejrzenie, że są środkami zastępczymi. Działalność prowadzona jest nadal.- relacjonuje Anna Napierała.

Prowadzone są działania administracyjne i egzekucyjne.  W następnych dniach przeprowadzone będą kolejne kontrole.

Kara pieniężna za wprowadzanie do obrotu środków zastępczych wynosi od 20 tys. do 1 miliona.

- Kary oczywiście są wystawiane, ale egzekucja jest tak naprawdę żadna. W Kaliszu nikt jeszcze żadnej kary nie zapłacił. – dodaje Anna Napierała.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Trzebacoszroboc
Trzebacoszroboc 08.03.2018, 19:28
Nadal trwa tam handel w tym sklepie?
jurek
jurek 19.06.2017, 15:47
tam od lat ten preceder istnieje i tak naprawde wszyscy maja to w nosie
adam
adam 19.06.2017, 15:45
to sie nigdy nie skonczy w jednym miejscu zamykaja a w drugim otwieraja

Pozostałe