Ostrów: Zatrzymany z kontrabandą

  • 19.06.2017, 14:50
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Zatrzymany z kontrabandą
Ostrowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, wraz z policjantami Wydziału Kryminalnego zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, u którego w samochodzie ujawniono wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźnie za popełnienie przestępstwa skarbowego grozi kara grzywny i nawet do 3 lat więzienia.
W ubiegłym tygodniu policjanci pionu kryminalnego na targowisku wylegitymowali mężczyznę, u którego w samochodzie ujawniono 9 kartonów, w których znajdowały się papierosy oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli łącznie 12.720 sztuk papierosów oraz 8 worków z tytoniem o łącznej wadze ponad 5 kilogramów a 38-latek trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymane papierosy i tytoń stanowią przedmiot przestępstwa opisanego w art. 65 § 1 kodeksu karnego skarbowego, a mężczyzna dopuścił się uszczuplenia podatku akcyzowego, podatku VAT oraz cła w łącznej wysokości ponad 19.000 złotych Mężczyźnie za popełnienie tego przestępstwa grozi kara wysokiej grzywny lub więzienia do lat albo obie te kary łącznie. KPP Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe