Powiat Kaliski: Uczniowie z SP w Zakrzynie na wycieczce w Trójmieście i Malborku

  • 19.06.2017, 14:18
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Uczniowie z SP w Zakrzynie na wycieczce w Trójmieście…
33 uczniów Szkoły Podstawowej w Zakrzynie pod opieką nauczycieli i kilkorga rodziców wyjechali na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Malborku i zwiedzanie zamku krzyżackiego. Uczestnicy wycieczki byli żywo zainteresowani historią zamku i jego mieszkańców. Widok kompleksu gotyckich gmachów obronnych zapierał dech w piersiach. Stamtąd droga wiodła do Gdańska. Po zakwaterowaniu w "Ośrodku przy wydmach" i obiedzie przyszedł czas na długi wieczorny spacer wzdłuż plaży i powitanie z morzem. Tam każdy znalazł coś dla siebie: był mecz piłki nożnej, zbieranie muszelek, a odważni - w chłodnym jeszcze morzu - zamoczyli stopy a nawet więcej! Drugi dzień wycieczki uczniowie spędzili w towarzystwie pani przewodnik Joanny Schultz, która oprowadziła ich po Gdyni, Sopocie i Gdańsku, pokazała i omówiła najciekawsze miejsca w Trójmieście. Najbardziej podobało się molo w Sopocie, Okręt Muzeum Błyskawica i oczywiście Neptun na gdańskim Długim Targu oraz tradycyjnie kramy z pamiątkami. Ostatni dzień to pożegnanie z morzem i Trójmiastem. Po śniadaniu nastąpił wyjazd do Władysławowa, gdzie w Ocean Parku było mnóstwo zabawy i spotkań z morskimi zwierzętami.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe