Kalisz: Zdewastowane mieszkania

  • 19.06.2017, 14:15
  • Patrycja Pera
Kalisz: Zdewastowane mieszkania MZBM Kalisz
Pierwszy etap eksmisji przeprowadzony przez zewnętrzną firmę działająca na zlecenie Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych, odbył się w dniach 29 maja do 2 czerwca br. i dotyczył ośmiu lokatorów.

 Przy współpracy z komornikiem sądowym w asyście policji, ośmiu lokatorów zajmujących lokale mieszkalne z różnych części Kalisza, którzy nie mieli zasądzonych wyrokiem Sądu Rejonowego uprawnień do otrzymania lokalu socjalnego, zostało eksmitowanych.  Nie byli oni zainteresowani przeprowadzeniem do pomieszczeń tymczasowych w pobliskiej miejscowości tj. Gmina Stawiszyn, Sołectwo Petryki.

Część lokali mieszkalnych była opuszczona przez najemców, przy czym wszystkie lokale były w znacznym stopniu zdewastowane.

Jak podaje MZBM w Kaliszu:  W opróżnianych lokalach znajdowały się duże ilości śmieci, różnego rodzaju odpady, zniszczone sprzęty, wybite szyby. W jednym z lokali stwierdzono nielegalny pobór prądu, co w obecności Policji, zostało zgłoszone odpowiednim służbom. Komornik sądowy na wniosek MZBM, wezwał kolejnych dłużników do dobrowolnego opuszczenia i opróżnienia lokali mieszkalnych, wyznaczając w razie niewykonania obowiązku, przymusowe przekwaterowanie do pomieszczeń tymczasowych, które będą miały miejsce począwszy od 19 czerwca b.r. Przewidziana lokalizacja pomieszczeń tymczasowych, spełniających wszelkie wymogi określone Ustawą o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego: Gmina Stawiszyn oraz Gmina Pleszew.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sąsiedzko
sąsiedzko 21.04.2018, 11:33
Jak do tego doszło, dlaczego do komornika nie zgłaszano (z wyrokiem oczywiście) wniosków o egzekucję należności? Czy to prawda że skuteczność egzekucji komorniczych to tylko około 25% bo tak naprawdę niewiele mogą w praktyce: http://komornicy-opinie.pl/moz… A kto zapłacił za eksmisję? Wiadomo że od takich dłużników nie wyegzekwują kosztów eksmisji.

Pozostałe