Kalisz: Brewa nagrodzona!

  • 19.06.2017, 11:51
  • Patrycja Pera
Kalisz: Brewa nagrodzona! brewa
Kaliska firma Brewa została doceniona. Jako jedna z 10 firm biorących udział w konkursie pn. „Mikroprzedsiębiorca Roku 2016” , została laureatem konkursu głównego oraz otrzymała wyróżnienie za umiejętne korzystanie z funduszy europejskich. Otrzymała nagrodę o wartości 20 000 zł. Gala odbyła się 13. czerwca w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie.

Na co dzień firma z Brewa zajmuje się odnawialnymi źródłami energii tj. budową elektrowni słonecznych, systemów ładowania, samochodów elektrycznych, zarządzaniem i monitoringiem zużycia energii.

- Otrzymana nagroda jest podwójnie ważna. Jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w naszej stosunkowo krótkiej historii. -  mówi Maciej Borowiak, współwłaściciel i jednocześnie Lider ds. Rozwoju i Marketingu w firmie Brewa. - Po drugie musieliśmy przejść aż 2 etapy by znaleźć się w finale i byliśmy ocenieni przez przedstawicieli takich organizacji biznesowych jak Business Centre Club, Krajowa Izba Gospodarcza, Konfederacja Lewiatan czy też PARP. Zgodnie z naszymi zasadami 1/10 nagrody przeznaczymy na działalność społeczną

Do konkursu mogli przystąpić przedsiębiorcy, którzy w 2016 r. zatrudniali mniej niż 10 pracowników, a roczny obrót lub całkowity bilans roczny ich przedsiębiorstw nie przekroczył 2 milionów euro.

W tym roku ocenialiśmy potencjał wzrostowy mikrofirm, wprowadzanie nowych produktów, usług, ale również odpowiedzialność wobec klientów, pracowników czy społeczności lokalnej. - mówi Grzegorz Galusek, Dyrektor Wykonawczy Fundacji Microfinance Centre.

Firmy oceniane były nie tylko pod względem prespektywy rozwojowej, ale również społecznej odpowiedzialności i postawy proekologicznej.

Wszystkie nagrodzone firmy wykazują się odpowiedzialną postawą społeczną, wspierają swoją lokalną społeczność lub wykazują się troską o środowisko naturalne. Konkurs zorganizowała Fundacja Microfinance Centre przy finansowym wsparciu Citi Foundation.

Patrycja Pera

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe