Powiat Ostrowski: Festiwal Piosenki Wakacyjnej w Sieroszewicach

  • 18.06.2017, 01:15
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Festiwal Piosenki Wakacyjnej w Sieroszewicach
13 czerwca 2017 roku, odbył się XXVI Festiwal Piosenki Wakacyjnej organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Sieroszewicach.
Gości i uczestników powitał dyrektor placówki Jerzy Pawłowski. Festiwal zaszczycił swoją obecnością zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch. Przed licznie zgromadzoną publicznością piosenki śpiewali soliści oraz zespoły działające w szkołach podstawowych i gimnazjach na terenie gminy Sieroszewice. Młodych wykonawców oceniało profesjonalne jury w składzie: Mariusz Łęcki (przewodniczący), Jerzy Pawłowski (sekretarz), Bartosz Lis, Florian Pawlak i Arkadiusz Jędrzak. Jurorzy po wysłuchaniu 16 solistów i 5 zespołów przyznali nagrody i wyróżnienia. Wydając werdykt wzięto pod uwagę m.in. dobór repertuaru, warunki głosowe wykonawców, interpretacje oraz ogólny wyraz artystyczny. Jurorzy podkreślili i docenili szeroki wachlarz doboru repertuaru w prezentacjach festiwalowych. Laureatom gratulowali: zastępca wójta Ryszard Boduch i jurorzy, którzy wręczyli dyplomy i nagrody. Laureaci w kategorii soliści klas I-III: I nagroda dla Martyny Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Parczewie, II nagroda dla Marii Prajzner ze Szkoły Podstawowej w Parczewie, III nagroda dla Barbary Kapałki ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach; laureaci w kategorii soliści klas IV-VI: I nagroda dla Marceliny Bartłomiej ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie, II nagroda dla Martyny Kamzol ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi, III nagroda dla Katarzyny Rak ze Szkoły Podstawowej w Masanowie; laureaci w kategorii zespoły klas I-III: I nagroda dla Zespołu "Wesołe Nutki" ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie, II nagroda dla Zespołu "Wspaniałe Dzieciaki" ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach, III nagroda dla Zespołu z klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej w Parczewie; laureaci w kategorii zespoły klas IV-VI: wyróżnienia dla Zespołu "Tamte Dziewczyny" ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach i Duetu ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi; laureaci w kategorii soliści gimnazjum: I nagroda dla Wiktorii Prajzner z Zespołu Szkół w Sieroszewicach, II nagroda dla Izabeli Urban z Zespołu Szkół w Wielowsi, III nagroda dla Kingi Skupin z Zespołu Szkół w Sieroszewicach.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe