Powiat Ostrowski: Studenci z Azji w Szkole Podstawowej w Masanowie

  • 18.06.2017, 01:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Studenci z Azji w Szkole Podstawowej w Masanowie
W Szkole Podstawowej w Masanowie przebywały studentki z Azji. Kelly pochodząca z Hong-Kongu oraz Denis z Chin zapoznały uczniów z kulturą ich regionu.
Dzieci nauczyły się wielu zwrotów łącznie z liczebnikami w dwóch różnych językach. Uczniowie wraz z gośćmi pojechali na wycieczkę do siedziby Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie  studentki miały okazję poznać pracę strażaków w Polsce oraz wziąć udział w organizowanych na miejscu ćwiczeniach. Ponadto uczniowie pokazali gościom z Azji zabytki Ostrowa Wielkopolskiego tj. Forum Synagoga, żydowski cmentarz - Kirkut, Ratusz i Konkatedrę.  Wyczerpujący dzień zwiedzania zakończył się zabawą karaoke, fotobudką oraz nocą w szkole. Każdego dnia uczniowie z Masanowa uczyli się języka angielskiego poprzez wspólne zajęcia, zabawę i rozmowy, a także  wykonując projekty plastyczne. 9 czerwca, dzieci pożegnały Kelly i Dennis. Szczególne podziękowania należą się państwu Monice i Przemysławowi Królom, którzy przyjęli studentki pod swój dach oraz Marzenie Rak za przygotowywanie posiłków oraz okazaną dziewczynom pomoc. Fot. SP w Masanowie 
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe