Mieszkanie chronione czeka na lokatorów

  • 09.02.2017, 18:38
  • Ryszard Binczak
Mieszkanie chronione czeka na lokatorów
W Ostrowie Wielkopolskim trwają przygotowania do rozpoczęcia projektu związanego z powstaniem pierwszego mieszkania chronionego. Będzie to miejsce dla osób, które potrzebują wsparcia ze względu na trudną sytuację życiową. Miasto na ten cel pozyskało ponad 160 tysięcy złotych dofinansowania.

Obecnie trwa doposażenie mieszkania, które znajduje się na ulicy Waryńskiego. Pomieszczenia zostały wcześniej gruntownie wyremontowane i przystosowane do potrzeb nowych lokatorów. 

- Mieszkanie chronione może być przyznane osobie, która ze względu na trudną sytuację życiową, a przede wszystkim niepełnosprawność ruchową, potrzebuje wsparcia w funkcjonowaniu w codziennym życiu, ale nie wymaga usług w zakresie świadczonym przez jednostkę całodobowej opieki. Pobyt w takim mieszkaniu jest darmowy – wyjaśnia Ewa Matecka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. 

 

Nowi lokatorzy wprowadzą się w marcu.

- Znajdują się tu cztery pokoje, wspólna kuchnia i łazienka. Bezpieczne miejsce do życia znajdą tu cztery osoby. Pomieszczenie przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych – dodaje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

W ramach projektu, dla wsparcia lokatorów mieszkania chronionego, zatrudniony zostanie pracownik socjalny, opiekun środowiskowy, a także asystent osoby niepełnoprawnej. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, również psycholog i fizjoterapeuta. 

- Lokatorzy zostali już wybrani na podstawie zgłoszeń pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także osób zainteresowanych wzięciem udziału w projekcie. Wszystkie te osoby nie wymagają opieki całodobowej – informuje prezydent miasta.

 

Środki finansowe na utworzenie mieszkania chronionego pozyskano z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Pozyskane środki sfinansują projekt przez pierwsze dwa lata jego funkcjonowania.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe