Kolejny wniosek o wygaszenie mandatów radnych

  • 09.02.2017, 18:34 (aktualizacja 09.02.2017, 19:22)
  • Ryszard Binczak
Kolejny wniosek o wygaszenie mandatów radnych
Radna Magdalena Waliszewska na ostatniej sesji Rady Miejskiej złozyła wniosek o stwierdzenie wygaśnięcia z mocy prawa mandatów radnych - Magdaleny Kajewskiej i Mariusza Nowaka.

To nie pierwszy tego typu wniosek. 21 listopada ubr. Alicja Płóciennik, prezes Towarzystwa Sportowego Ostrovia, złozyła wniosek o wygaszenie mandatu Magdaleny Waliszewskiej i Marka Śliwińskiego. Przypomnijmy. Składająca pismo Alicja Płóciennik miała wątpliwości, czy wspomniani radni mogą dalej pełnić obowiązki radnego, gdy jednocześnie prowadzą działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia komunalnego. W tym przypadku jako działalność gospodarczą interpretowano prowadzenie klubu sportowego, a jako mienie komunalne rozumiano m.in. dotacje finansowe z budżetu miasta oraz korzystanie z należących do miasta obiektów, czyli szkolnych hal. Mandaty tych radnych nie zostały ostatecznie wygaszone.

Jak potoczy się sprawa tym razem? We wniosku złożonym przez radną Magdalenę Waliszewską można m.in. przeczytać: ,,Pani radna Magdalena Krajewska mandat radnej pełni od dnia 1 grudnia 2014 r. jednocześnie łączy jego wykonanie z funkcją członka zarządu - Wiceprezesa Stowarzyszenia  "Ostrowskie Centrum Hipoterapii", z siedzibą we Wtórku gmina Ostrów Wielkopolski, (stowarzyszenie wpisane do KRS pod numerem 0000 273458). Stowarzyszenie to korzysta z majątku miasta Ostrowa Wielkopolskiego w postaci środków finansowych - dotacji udzielanych z budżetu miasta na prowadzoną działalność na terenie wsi Wtórek gmina Ostrów Wielkopolski.

Pan radny Mariusz Nowak mandat radnego pełni od dnia 1 grudnia 2014 r. i jednocześnie łączy jego wykonywanie z funkcją członka zarządu - Prezesa Stowarzyszenia Ostrów Zachodni (stowarzyszenie wpisane do KRS pod numerem 0000 1411649), - dotacji udzielanych z budżetu miasta Ostrowa Wielkopolskiego na prowadzona działalność oraz wykorzystywania pomieszczeń w budynku Szkoły Podstawowej Nr 7 na siedzibę Stowarzyszenia. Pan radny Mariusz Nowak jest rónież członkiem Zarządu Salezjańskiej Organizacji Sportowej Salor RP, który w swej działaności wykorzystuje majątek miasta Ostrowa Wielkopolskiego w postaci dotacji z budżetu na prowadzoną działaność''.

 

 

Sprawą tą, podobnie jak i poprzednią, zajął się przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Jarosław Lisiecki, który m.in. wysłucha wyjaśnień zainteresowanych radnych, a także zlecił przygotowanie stosownej opinii prawnej.

- Procedury będą takie jak w przypadku wniosku o wygaszenie mandatów radnej Magdaleny Waliszewskiej i Marka Śliwińskiego - mówi Jarosław Lisiecki. - W możliwie najszybszym terminie sprawę tę będę chciał wprowadzić pod obrady.

BIN

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe