Powiat Kaliski: Jubileusz orkiestry z Rajska

  • 14.06.2017, 11:25
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Jubileusz orkiestry z Rajska
W Rajsku odbyły się uroczystości z okazji 30-lecia działalności artystycznej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 5-lecie pracy i zaangażowania w rozwój orkiestry przez aktualnego kapelmistrza, Adriana Wałowskiego.
Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w miejscowym kościele, po czym nastąpiła parada marszowa zaproszonych orkiestr: Gminnej Orkiestry Dętej z Koźminka, Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Liskowa, Parafialno- Strażackiej Orkiestry Dętej Gminy Brzeziny oraz Orkiestry - Jubilatki. Paradzie towarzyszyły zespoły mażoretkowe orkiestr z Koźminka oraz Rajska. Część obchodów mającą miejsce na boisku sportowym rozpoczęto utworem ''Orkiestry Dęte'' we wspólnym wykonaniu wszystkich orkiestr, po czym przybyli słuchacze mogli spędzić miłe popołudnie podczas kolejno prezentowanych koncertów. W międzyczasie panie z koła gospodyń serwowały pyszny żurek. Punktem kulminacyjnym obchodów był koncert jubileuszowy Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Rajsku, a jej występ uświetniły układy choreograficzne mażoretek. Święto 30-lecia istnienia było również okazją do wyróżnienia i przyznania odznak honorowych PZCHiO, a otrzymało je 3 muzyków: Grzegorz Zgarda, Wojciech Woźny, Marcin Przybył oraz dyrygent orkiestry Adrian Wałowski. Wartym uwagi jest fakt, że pierwszy z wymienionych muzyków jest jedynym członkiem orkiestry, który gra w niej od początku jej istnienia. W uroczystości udział wzięli także zaproszeni goście, m.in.: burmistrz gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, sekretarz gminy Krzysztof Dziedzic, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Paweł Bąkowski, starosta kaliski Krzysztof Nosal, liczne delegacje z jednostek OSP.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe