Powiat Kaliski: W miasteczku ruchu drogowego w Mycielinie

  • 12.06.2017, 22:03
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: W miasteczku ruchu drogowego w Mycielinie
Sześcioro uczniów z klasy czwartej i piątej Szkoły Podstawowej w Zakrzynie wybrało się pod opieką Izabeli Jaskulskiej do Miasteczka Ruchu Drogowego w Mycielinie, gdzie mieli możliwość doskonalić umiejętność jazdy na rowerze i zasady ruchu drogowego.
Miasteczko, które wybudowano w 2008 roku, zostało sfinansowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz samorząd. Powstało z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego, którzy przygotowując się do egzaminu na kartę rowerową mogą uczyć się zasad ruchu drogowego w praktyce. Uczniowie ćwicząc manewry drogowe, utrwalili również wiedzę na temat znaków drogowych. W miasteczku są między innymi: właściwie oznakowane rondo, skrzyżowanie z  sygnalizacją świetlną oraz ze strzałkami do warunkowej jazdy, ósemka, przejścia dla pieszych, znaki stop i ustąp pierwszeństwa, a także nakaz jazdy w lewo czy zakaz wjazdu.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe