Powiat Ostrowski: Nowe witacze

  • 12.06.2017, 13:37
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowe witacze
Od 9 czerwca br. mieszkańcy i przejeżdżający przez Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce kierowcy poza zwykłym znakiem drogowym informującym o wjeździe na jej teren witani są w nowoczesny sposób - zamontowano bowiem dwa witacze.
Pierwszy znajduje się przy granicy z Kaliszem tuż obok Skweru Historycznego, natomiast drugi w Śliwnikach, przy skrzyżowaniu prowadzącym do Gostyczyny i Strzegowy. Z racji obowiązujących przepisów nie można było umiejscowić ich przy drodze krajowej nr 25 relacji Ostrów Wielkopolski - Kalisz. Witacze mają 4 metry wysokości. Na każdym z nich poza znajdującym się u góry herbem Gminy i Miasta usytuowano trzy zdjęcia ukazujące najbardziej charakterystyczne miejsca i obiekty: dworzec kolejowy w Nowych Skalmierzycach, Sanktuarium Matki Boskiej Skalmierzyckiej oraz byłą granicę prusko-rosyjską, na której obecnie znajduje się poświęcony jej Skwer Historyczny.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe