Kalisz: Brak consensusu w sprawie Nowego Rynku

  • 09.06.2017, 14:01
  • Patrycja Pera
Kalisz: Brak consensusu w sprawie Nowego Rynku
Od kwietnia br. trwa dyskusja w sprawie zagospodarowania terenu Nowego Rynku. Miasto chce, aby było zgodne z nowoczesnymi standardami ładu przestrzennego w mieście. Handlowcy przygotują wizualizację swojego pomysłu i przedstawią ją na następnym spotkaniu.

Wśród dotychczasowych propozycji było m.in. przeniesienie handlu na plac 3-Maja w Kaliszu, wybudowanie hali handlowej na Nowym Rynku (naprzeciwko Tęczy) oraz postawienie parkingów na pozostałym obszarze obecnego placu targowego (propozycja kupców).

W środę, 7 czerwca odbyło się kolejne spotkanie wiceprezydent Barbary Gmerek  z kupcami, handlującymi na targowisku przy Nowym Rynku. Wspólnie oceniali pomysły i koncepcje przystosowania targowiska zarówno do wymagań handlowców jak i oczekiwań mieszkańców Kalisza.

Zarówno handlowcy, jak i władze Miasta nie mają zamiaru stworzenia w tym miejscu obiektu wielkopowierzchniowego – mówiła Barbara Gmerek.

Kupcy doszli do wniosku, że przedstawiona ostatnio koncepcja, była jedną z pomysłów, przygotowaną kilka lat temu. Poza tym zamysł modernizacji targowiska ewaluuje, również pod wpływem propozycji Miasta.

Na kolejnym spotkaniu zostanie przedstawiona kolejna wizualizacja przygotowana przez handlowców. 

 Jak mówią włodarze Kalisza: „Zależy nam na przystosowaniu wyglądu Nowego Rynku i jego funkcjonalności do obowiązujących dziś standardów, a także, może nawet przede wszystkim, wkomponowaniu targowiska w urbanistyczny charakter ul. Nowy Rynek.”

Pragniemy stworzyć z niego miejsce nie tylko zakupów, ale też miłego spędzenia czasu, odpoczynku – podkreśla prezydent Grzegorz Sapiński.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bozena
bozena 11.06.2017, 09:04
ja jestem za przeniesieniem ,a tak to tylko smrod i brud

Pozostałe