Powiat Ostrowski: Ćwiczenia ratowników WOPR

  • 08.06.2017, 14:26
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Ćwiczenia ratowników WOPR
Nad „Kąpielką” ratownicy z drużyny „Neptun” Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzili ćwiczenia przygotowujące do pracy w sezonie letnim.
Jedno z zadań ratowników polegało na utworzeniu „łańcucha życia” oraz przeszukaniu dna w celu odnalezienia znajdującego się pod wodą manekina. Kolejne ćwiczenia opierały się na wykorzystaniu podręcznego sprzętu ratunkowego używanego w trakcie patroli. Ratownicy nauczyli się manewrować specjalnym kajakiem ratowniczym oraz wciągać na pokład osobę poszkodowaną. Warto zaznaczyć, że w trakcie Nad „Kąpielką” ratownicy z drużyny „Neptun” Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzili ćwiczenia przygotowujące ćwiczeń podjęli trzy interwencje związane z bezpieczeństwem osób przebywających nad wodą. Działania profilaktyczne polegały na informowaniu dzieci oraz ich opiekunów, jak wezwać pomoc oraz jak zachować się w przypadku tonięcia. Film z ćwiczeń: https://youtu.be/UUf-j5JsM-0
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe