Ostrów: Ministerstwo dofinansuje ostrowski żłobek

  • 08.06.2017, 14:13
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ministerstwo dofinansuje ostrowski żłobek
Ponad 700 tysięcy złotych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trafi do Ostrowa Wielkopolskiego w ramach rządowego programu "Maluch 2017 plus". Dotacja przeznaczona jest na utworzenie nowych miejsc w żłobku oraz utrzymanie tych już istniejących. Jeszcze w tym roku w miejskim żłobku powstanie kolejnych 75 miejsc, więc łącznie będzie ich już ponad 200.
W Urzędzie Wojewódzkim prezydent Beata Klimek podpisała umowę na przyznanie dotacji. Jak podkreślała wicewojewoda Marlena Maląg, do Wielkopolski trafia 11 proc. z całej puli, jaką rząd przeznaczył na program "Maluch 2017 plus". Ostrów Wielkopolski otrzymał 621.975 złotych dotacji na adaptację pomieszczeń przy ul. Waryńskiego na potrzeby Żłobka Miejskiego - dzięki temu w żłobku powstanie kolejnych 75 miejsc. 110.880 złotych to dofinansowanie dla utworzonych w ubiegłym roku miejsc w budynku przy ul. Jankowskiego. - Uwielbiam podpisywać takie umowy, bo to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze, pieniądze które trafiają do ostrowskich rodzin - mówi prezydent Beata Klimek. - Dzięki tworzonym co roku w ostrowskim żłobku nowym miejscom dla maluchów kolejne ostrowskie mamy mogą powrócić do pracy zawodowej mając gwarancję, że ich pociechy znajdują się pod profesjonalną i troskliwą opieką. W 2014 roku w żłobku było 80 miejsc, dziś jest ich juz ponad 140, a pod koniec roku będzie ich ponad 200. Przez trzy lata liczba miejsc w żłobku potroiła się - wszystko z myślą o ostrowskich rodzinach!
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe