Ostrów: Ortopedzi informują rodzinnych

  • 08.06.2017, 01:15 (aktualizacja 08.06.2017, 08:28)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ortopedzi informują rodzinnych
Już po raz szósty odbyły się spotkania między ortopedami a lekarzami rodzinnymi. Inicjatorem tej formy przekazywania wiedzy i organizatorem spotkania była dr. Mirosław Falis.

Tegoroczne spotkania lekarzy odbyły się w Pałacu Radziwiłłów w Antoninie. Konferencję otworzył starosta ostrowski Paweł Rajski. - Jako powiat inwestujemy mnóstwo pieniędzy w służbę zdrowia: w remonty, rozbudowę i zakup sprzętu, ale o pełnym sukcesie można mówić dopiero w połączeniu z zaangażowaniem i wiedzą ludzi. Cieszę się, że nasi lekarze „szpitalnicy'' chcą się dzielić wiedzą ze swoimi kolegami lekarzami pierwszego kontaktu, bo to do nich najpierw trafia chory lub osoba z jakimkolwiek podejrzeniem – powiedział Paweł Rajski. Organizatorem spotkań jest kierownik Oddziału Ortopedii ostrowskiego szpitala dr. Mirosław Falis. - Chcemy dzielić się wiedzą z naszych często wąskich dziedzin takich jak reumatologia czy ortopedia właśnie z lekarzami rodzinnymi, którzy mają bardzo dobry kontakt z pacjentami, częsty kontakt i mogą chorych odpowiednio ukierunkować i skierować do odpowiednich specjalistów. Jednocześnie spotkanie ma pokazać, że we współczesnej medycynie współdziałanie różnych specjalistów jest niezbędne, żeby osiągnąć końcowy sukces’’ – powiedział Mirosław Falis. Tegoroczna edycja spotkań dotyczyła w znacznej części tematyki reumatologicznej. Jak podkreślano temat nie był wybrany przypadkowo. Wynika ze starzenia się populacji naszego kraju oraz pojawianiem się chorób, które wcześniej określane były jako „reumatyzm”. -Często nawet my lekarze, w natłoku informacji nie jesteśmy w stanie ogarnąć wszystkiego i wyspecjalizować się w różnego rodzaju schorzeniach. Dlatego potrzebne są takie spotkania jak te, by tą wiedzę wspólnie sprecyzować i później spożytkować’’ – powiedział dr Mirosław Falis. Ideą antonińskich spotkań jest także zapoznanie się z osiągnięciami poszczególnych ośrodków medycznych. W tym roku gośćmi byli specjaliści z województwa dolnośląskiego.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe