Kalisz: 15. Rodzinny festyn krwiodawców

  • 07.06.2017, 13:36
  • Patrycja Pera
Kalisz: 15. Rodzinny festyn krwiodawców um kalisz
W minioną niedzielę, 4 czerwca, już po raz piętnasty kaliscy krwiodawcy wraz ze swoimi rodzinami spotkali się na festynie z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, zorganizowanym przez Polski Czerwony Krzyż. Organizatorzy pragną w ten symboliczny sposób podziękować ludziom wielkiego serca za ich dar – bezinteresowne oddawanie krwi dla drugiego człowieka.

14 czerwca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. To doskonała okazja, by podziękować wszystkim, którzy dzieląc się bezcenną cząstką siebie, systematycznie ratują ludzkie zdrowie i życie. Od początku swej historii impreza gości na stanicy harcerskiej na Szałe. Biletem wstępu była aktualna legitymacja dawcy krwi.

Organizatorzy zadbali o to, by nikt spośród przybyłych nie mógł się nudzić, a czas spędzony na stanicy wypełnił aktywny wypoczynek. Był więc tradycyjny turniej zręcznościowy, wymagający wykazania się zwinnością, szybkością i celnością, było strzelanie z wiatrówki, czy też wchodzenie na układane własnoręcznie skrzynki. Pasjonaci militariów mieli możliwość zapoznania się z militariami, replikami wyposażenia i broni będącej obecnie na wyposażeniu wielu armii. Dla dzieci dodatkowo przygotowano różnorodne gry i zabawy.

Chociaż pogoda w tym roku była kapryśna, w festynie wzięło udział blisko 350 osób. Poza rywalizacją sportową organizatorzy zapewnili także ciepły bigos z kiełbasą oraz ciasto i napoje, a dla osób nie posiadających własnego środka transportu bezpłatny przejazd na miejsce festynu oraz powrót specjalnym autobusem KLA, obsługiwanym przez krwiodawców działających w tamtejszym klubie HDK PCK.

Na zakończenie podsumowano zmagania sprawnościowe. W rywalizacji krwiodawców w turnieju zręcznościowym o Puchar Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu Krzysztofa Korzeniowskiego zwyciężył Łukasz Królak z Klubu HDK PCK przy ZR PCK. Tuż za nim uplasowali się Dawid Błaszczyk, Jan Kłosiński i Mariusz Grzeszkiewicz. Oddzielną klasyfikację przygotowano dla dzieci i tutaj pierwsze miejsce zajęli Kamil Pawlak i Mateusz Grzeszkiewicz. Rywalizację strzelecką wygrali natomiast Agnieszka Królak, Sebastian Król oraz Adam Kubasik.

Imprezę przygotował Zarząd Rejonowy PCK oraz Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa PCK w Kaliszu wspólnie z wszystkimi działającymi w naszym mieście klubami HDK PCK w ramach realizacji zadania „Promocja honorowego krwiodawstwa w społeczności lokalnej” dofinansowanego z budżetu Miasta Kalisza. Organizatorów wsparło również liczne grono partnerów i sponsorów, wśród których należy wymienić: piekarnię Mirosławy i Stanisława Paraczyńskich, Wojciecha Olszyny, cukiernię Jadwigi Mencel, zakład wędliniarski Piotra Łyszczaka, hurtownię „Kal-Drób”, Gabriela Witkowskiego s.c., „Runotex”, „Haft”, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Kaliskie Linie Autobusowe. Tekst:Janusz Sibiński

Patrycja Pera

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe