Kalisz: Do końca roku 19 nowych autobusów

  • 07.06.2017, 09:26
  • Patrycja Pera
Kalisz: Do końca roku 19 nowych autobusów um kalisz
4 Scanie o napędzie Diesla i 5 hybryd Mana ma pojawić się na kaliskich ulicach. 10 zakupionych w lutym br. Solarisów wjedzie na kaliskie ulice do końca czerwca. Najnowszy zakup zobaczymy dopiero w październiku, natomiast hybrydami przejedziemy się pod koniec roku, na przełomie listopada i grudnia. Do tej pory zarząd KLA zakupił 19 autobusów.

- Z pewnością cieszy, że pasażerowie KLA będą jeździli najlepszymi, najnowocześniejszymi dostępnymi na rynku pojazdami - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Warto podkreślić, że te, produkowane w Polsce samochody, są znane i chętnie kupowane na całym świecie. 

W ciągu dwóch lat zostanie wymieniona połowa taboru KLA, a już do końca br. na ulice Kalisza wyjedzie 19 nowych autobusów.

- Dzięki temu unowocześnimy przewoźnika i oczywiście podniesiemy komfort przejazdów.- tłumaczy wiceprezydent Artur Kijewski. -  Trzeba pamiętać, że czeka nas jeszcze realizacja centrum przesiadkowego, co wiąże się z zakupem kolejnych pojazdów

 - Jeszcze w tym miesiącu dotrze do nas 10 zamówionych w lutym Solarisów. - podkreśla Mariusz Wdowczyk, prezes Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego. - Jesteśmy dostrzegani i doceniani w całym kraju. Zasługujemy na autobusy najwyższej jakości. Dlatego cieszy fakt, że do Kalisza trafi 9 samochodów tej klasy.     

Zakup dziewięciu kolejnych autobusów to część większego projektu. Wartość całości przedsięwzięcia to około 20 500 000 złotych.

- Zadanie uzyskało dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego, w kwocie 14 267 630 złotych. W ramach tej inwestycji powstanie węzeł przesiadkowy i ścieżka rowerowa, na przystankach zostaną zainstalowane tablice dynamicznej informacji pasażerskiej i biletomaty. - - mówi Krzysztof Gałka, p.o. dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu. 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe