Zebranie sprawozdawcze Klubu Seniora „Sami Swoi” w Rososzycy

  • 06.02.2017, 12:19
  • Patrycja Pera
Zebranie sprawozdawcze Klubu Seniora „Sami Swoi” w Rososzycy
W restauracji Al Sole w Rososzycy odbyło się zebranie sprawozdawcze Klubu Seniora „Sami Swoi” połączone z Dniem Babci i Dziadka.

Przybyłych na spotkanie powitał Jerzy Kowalski, prezes klubu. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak i sołtys Rososzycy Jerzy Kasprzak. Sprawozdanie z działalności Klubu Seniora „Sami Swoi” przedstawił Jerzy Kowalski. Przypomniał, że klub rozpoczął działalność 1 lutego 2015 roku. Obecnie liczy 99 członków zwyczajnych i 2 honorowych. W 2016 roku pracą klubu kierował Zarząd w składzie: Jerzy Kowalski (prezes), Krystyna Woźniak (zastępca prezesa), Barbara Kamzol (sekretarz), Małgorzata Płókarz (skarbnik), Wiesław Kamzol (członek). Komisję Rewizyjną tworzyli: Irena Szczembara (przewodnicząca), Adam Różański (zastępca przewodniczącego) i Jan Kasprzak (członek). Klub prowadzi bogatą działalność. W 2016 roku organizowano imprezy o charakterze rozrywkowym, np. zabawy taneczne i pikniki w plenerze, a także spotkania edukacyjne, turystyczne i koncerty. W ciągu roku przeprowadzono wiele ciekawych inicjatyw. Do najważniejszych można zaliczyć: Dzień Babci i Dziadka, klubowe „ostatki”, Dzień Kobiet połączony z pogadanką dra Janusza Tarchalskiego i lek. med. Artura Okruszka, zabawa połączona z festynem ekologicznym w Wielowsi, Dzień Matki i Ojca połączony z wystąpieniem kierownika Posterunku Policji w Sieroszewicach Leszka Borowczyka, powitanie lata w gospodarstwie agroturystycznym w Sławinie, spotkanie z wójtem gminy Sieroszewice Czesławem Berkowskim, piknik na pożegnanie lata w Przedborowie, koncert Olega Dowgala na fletni Pana, wieczorek z okazji Dnia Seniora, andrzejki, wieczorek świąteczno-noworoczny. 
- Klub Seniora „Sami Swoi” jest największą organizacją, działającą na zasadzie stowarzyszenia, w naszej gminie. Spotykamy się ze zrozumieniem i aprobatą ze strony władz gminnych oraz mieszkańców naszej wioski. Pragnę podziękować Zarządowi za całoroczną pracę oraz wszystkim, którzy brali udział w organizowanych imprezach. Dziękuję za tworzenie klimatu przyjaźni i wzajemnej sympatii. Myślę, że w pełni zasługujemy na określenie „Sami Swoi” - powiedział Jerzy Kowalski. 

Sprawozdanie finansowe zdała skarbnik Małgorzata Płókarz, a o pracach Komisji Rewizyjnej mówił zastępca przewodniczącego Adam Różański. Prezes Jerzy Kowalski przedstawił bogaty plan działalności na rok 2017, w którym na każdy miesiąc zaplanowane są atrakcje. Z najważniejszych przedsięwzięć można wymienić: wieczorek ostatkowo-walentynkowy, Dzień Kobiet, wycieczkę do Uniejowa, Dzień Matki i Ojca, wycieczkę pt. „Zwiedzamy zabytki i ciekawe miejsca w okolicy” połączoną z piknikiem, wieczorki taneczne. Z okazji Dnia Babci i Dziadka prezes Jerzy Kowalski złożył życzenia i wzniósł toast lampką szampana. Słowa życzeń wypowiedzieli także przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak i sołtys Rososzycy Jerzy Kasprzak. Czas seniorom umiliła schola parafialna „Piórko Anioła” pod kierunkiem Katarzyny Sawickiej, która zaśpiewała kolędy. Był czas na rozmowy przy kawie i cieście, a także wspólne śpiewanie. Seniorzy chętnie brali udział w ciekawych konkursach.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe