Kalisz: Maria Peszek zagra w Kaliszu

  • 05.06.2017, 14:54
  • Patrycja Pera
Kalisz: Maria Peszek zagra w Kaliszu facebook/MariaPeszek
Występ znanej i kontrowersyjnej piosenkarki odbędzie się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu Artystycznych Działań Ulicznych LA STRADA. Wstęp na koncert za darmo!

Jej debiutancka płyta  „MiastoMania” wydana w październiku 2005 r. Płyta nagrana we współpracy z Wojciechem Waglewskim  oraz jego synami – Fiszem i Emade. Album osiągnął duży sukces zajmując 6. miejsce  na polskiej liście sprzedaży OLiS. Tak wysoka sprzedaż przyniosła status płyty platynowej.

Druga płyta „Maria Awaria” to album koncepcyjny, na którym artystka poruszała takie tematy jak seks i cielesność. Płyta wzbudziła wiele kontrowersji, szczególnie wśród środowisk konserwatywnych. Został oskarżona o „gardzenie tradycyjnymi wartościami”, a muzyka na albumie została określona jako „obsceniczna i wulgarna”.  Odniosła duży sukces komercyjny zajmując pierwsze miejsce na liście sprzedaży w Polsce. Płyta pokryła się platyną.

W 2012 r. październiku wydała trzeci album studyjny pt. „Jezus Maria Peszek”, na którym poruszała temat zmagań z  chorobą – Maria Peszek chorowała na neurastenię –  oraz religijności, patriotyzmu, polskości czy tradycyjnych ról społecznych. W utworze „Pan nie jest moim pasterzem” to wyraźna manifestacja ateizmu. Płyta zajęła 1. miejsce na liście sprzedaży w Polsce i uzyskała certyfikat platynowej płyty.

W 2016 r. wydała następny album „Karabin”. Karabin spotkał się z mieszanymi opiniami recenzentów, któzy skrytykowali krążek m.in. za dobór instrumentarium i teksty. Płyta zadebiutowała jednak na drugim miejscu zestawienia  OliS i uzyskała status złotej nieco ponad miesiąc po premierze[. Zajęła 15. miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się albumów 2016 roku w Polsce

Maria Peszek wystąpi dla kaliszan 17 czerwca br. o godz. 20.30 na placu przy Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu przy ul. Łaziennej 6 (wejście od strony Parku Miejskiego). Wstęp wolny.

 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe