Powiat Ostrowski: Ekolodzy z Wielowsi na Słowenii

  • 02.06.2017, 12:11
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Ekolodzy z Wielowsi na Słowenii
Po odebraniu w Warszawie głównej nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjno-Ekologicznym pn. "Zbieraj z klasą", zespół ekologów z Wielowsi uczestniczył we wspaniałym wydarzeniu. Dwadzieścia osób (w tym czternastu uczniów z Zespołu Szkół w  Wielowsi, dwóch członków Stowarzyszenia EKOklub i czworo wychowawców) przebywało w Terme Catez na Słowenii.
Ponad osiemset kilometrowa podróż przebiegała w bardzo komfortowych warunkach, wiózł uczestników najnowszy autokar marki Mercedes. Nawet młodsi wiekiem uczestnicy (uczniowie klasy II SP ) w dobrej kondycji dotarli do celu. Po drodze przekraczano cztery granice, podziwiano wspaniałe widoki na południu Polski, w Czechach, Austrii, Chorwacji i Słowenii. Przekraczanie chorwackiej granicy było szczególnie ekscytujące, gdyż wszyscy zobowiązani zostali do wyjścia z autokaru i z dokumentem tożsamości podchodzili do funkcjonariuszy straży granicznej w celu sprawdzenia tożsamości. Na miejscu, w Słowenii czekała na uczestników smaczna kolacja z deserem. Warto dodać, że kampingowa kuchnia serwowała codziennie urozmaicone i obfite trzy posiłki z deserami. Po długim i pełnym wrażeń dniu uczestnicy udali się do domków typu Bali na zasłużony odpoczynek. Były to przestronne, rodzinne domki z oddzielną ubikacją, łazienką, pokojem dziennym i dwoma sypialniami. Każdy kolejny dzień pobytu, to była cudowna przygoda, relaks i zabawa dla dzieci w  różnych obiektach parku wodnego z termalnymi wodami. W podsumowaniu ostatniego dnia jeden z chłopców powiedział: "Proszę pani, ja o tym wszystkim, to będę opowiadał swoim dzieciom ". Wszystkim towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji tym bardziej, że pogoda dopisała. To najlepsze podziękowanie i satysfakcja dla organizatora, usłyszeć podobną opinię i oglądać zachwycone buzie dzieci. Całodobową opiekę zapewniły dzieciom nauczycielki z Zespołu Szkół w Wielowsi: dyr. Mirosława Kmiecik, Renata Nowacka - Ziętek, Dorota Kaźmierczak i Halina Kaźmierczak. Nade wszystko wyjątkowej uwagi i zaangażowania ze strony wychowawców wymagał czas spędzony nad wodą. Dzieci pochłonięte bardzo wieloma atrakcjami wymagały dużej troski, by uniknąć zagrożeń. Wyjazd na zagraniczną zieloną szkołę był dla uczestników bezpłatny. Wartość nagrody wynosi około 50 tys. złotych. Rodzice pokryli około 1 proc. kwoty, wykupując dodatkowe ubezpieczenie. W czasie podróży i na miejscu pobytu zespołowi z Wielowsi towarzyszyli ambasadorzy projektu "Zbieraj z Klasą", Justyna Tomańska - Totoszko i Mariusz Totoszko wraz z córką, Zosią. Pod ich kierunkiem odbyły się trzy, prawie godzinne warsztaty ekologiczno - artystyczne. Ambasadorów zatrudnił organizator akcji "Zbieraj z klasą" ERP Polska. Całościową organizacją wyjazdu zagranicznego dzieci zajęły się: dyr. Zespołu Szkół w Wielowsi i szkolny koordynator przeprowadzonego konkursu "Zbieraj z klasą" - Halina Kaźmierczak. Halina Kaźmierczak współorganizator i kierownik wyjazdu
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe