UKS Moskurnia na czele tabeli A klasy

• 06.02.2017, 12:05 (aktualizacja 04.04.2017, 15:55)
  • Patrycja Pera
Bardzo udanie rozpoczęły się ferie zimowe dla zawodników UKS Moskurnia.

Najmłodsi zawodnicy UKS Maraton Moskurnia udali się do Gizałek, gdzie rozegrane zostało IV GRAND PRIX Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w kategorii żaków. W turnieju wystartowało troje reprezentantów klubu. W kategorii żaczek Oliwia Skonieczna zajęła 7. miejsce. Dużo lepiej startowali chłopcy. Dawid Gawron zajęła najgorsze miejsce dla sportowca, tzn. uplasował się tuż za podium, na pozycji czwartej. Po drodze przegrał z 4. zawodnikiem województwa w kategorii skrzatów - Miłoszem Kołodziejskim - UKS Impuls Zduny. Następnie kolejno zwyciężał Janka Marcinkowskiego oraz Mikołaja Zydorczyka, by w pojedynku o 3. miejsce ustąpić koledze klubowemu Mikołajowi Domagale.

Najlepiej w turnieju z zawodników z Moskurni zaprezentował się Mikołaj Domagała. W pierwszym meczu turnieju wygrał z Jankiem Marcinkowskim. Podobnie jak Dawid Gawron w pojedynku półfinałowym przegrał z Miłoszem Kołodziejskim, następnie grając z lewej strony drabinki turniejowej po kolei zwyciężał Pawła Barańskiego oraz w meczu o 3. miejsce Dawida Gawrona. Po tym zwycięstwie w meczu o 2. miejsce spotkał się ponownie z zawodnikiem UKS Impuls Zduny Miłoszem Kołodziejskim. Mikołaj zrewanżował się Miłoszowi za pierwszą porażkę i zwyciężył 3:0, zajmując 2. miejsce w całym turnieju.

W Ostrzeszowie drużyna ligowa UKS Moskurnia w składzie - A. Kędzia, K. Wypyszyński, M. Domagała oraz P. Olejnik - zwyciężyła Piasta III Ostrzeszów 10:8, umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli A klasy grupy II. Najlepiej z całej czwórki zagrał Krzysztof Wypyszyński, zdobywając komplet punktów. Równie dobrze grała Ola Kędzia, która w meczu doznała jednej porażki.

Warto również zaznaczyć, że w meczu w Ostrzeszowie w składzie drużyny z Moskurni zadebiutował w ligowych rozgrywkach Mikołaj Domagała. Wprawdzie w swoim debiucie nie zdobył punktu, ale jest on najmłodszym zawodnikiem tegorocznej A klasy OZTS i jego gra w seniorskich rozgrywkach ma przede wszystkim znaczenie szkoleniowe. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały 3 kolejki, po których UKS Moskurnia zagra play off o awans do IV ligi.