Kalisz: Jakość powietrza poprawia się!

  • 01.06.2017, 14:40 (aktualizacja 01.06.2017, 14:53)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Jakość powietrza poprawia się!
Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Kaliszu, wystawił ocenę stanu jakości powietrza. W porównaniu do ubiegłych, w 2016 roku odnotowana została mniejsza liczba dni , w których przekroczony został poziom pyłu dopuszczalnego PM 10.

Ocena jakości powietrza wystawiana jest do końca kwietnia każdego roku przez  Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w ramach państwowego monitoringu środowiska.

Jakość powietrza oceniana jest w 3 strefach:  aglomeracja o liczbie mieszkańców większej niż 250 tysięcy, miasto o liczbie mieszkańców większej niż 100 tysięcy, pozostały obszar województwa, który nie wchodzi w skład miast o liczbie mieszkańców większej niż 100 tysięcy oraz aglomeracji.

We wszystkich strefach  w województwie wielkopolskim stwierdzono przekroczenia dopuszczalnego poziomu pyłu PM 10, w związku z tym Kalisz otrzymał klasę C.

Częstotliwość przekroczeń:
Kalisz: 45 razy w ciągu roku
Ostrów Wielkopolski: 73 razy w ciągu roku

Jakość powietrza w Kaliszu, w porównaniu do badań przeprowadzonych rok wcześniej, poprawia się. Jak pokazują wyniki, liczba dni z przekroczeniami dopuszczalnego poziomu pyłu PM 10 spada. W 2015 roku było 59 dni, a w 2014: 81.

Jeżeli chodzi o stężenie pyłu PM 2,5 w Kaliszu stężenie pyłu wyniosło 27 µg/m3 i ze względu na przekroczenie dopuszczalnego poziomu zaliczono do klasy C.

Dopuszczalne stężenie benzo(a)pirenu: 1ng/m3.

Kalisz - 4ng/m3, Ostrów Wielkopolski - 5ng/m3.

Pełny raport znajduje się TUTAJ.

 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe