Ostrów: Blisko 170 tysięcy złotych na ostrowskie zabytki

  • 01.06.2017, 14:22
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Blisko 170 tysięcy złotych na ostrowskie zabytki
Kwotę 168 tysięcy złotych z budżetu miasta przeznaczono na dotacje na konserwację, restaurację i roboty budowlane dla obiektów zabytkowych na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.
W tym roku wyremontowane zostaną cztery obiekty. - Co roku wspieramy właścicieli obiektów zabytkowych, aby mogli przywracać świetność posiadanym budynkom - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa. - Prace renowacyjne na tego rodzaju obiektach rządzą się swoimi prawami, wymagają konsultacji z konserwatorem zabytków i często wiążą się ze znacznymi kosztami. Pomagając im sprawiamy również, że nasze miasto pięknieje. W tym roku dotacje przyznane zostały na następujące obiekty: remont-renowacja elewacji frontowej budynku w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Wrocławska 46 - kwota 31.000 zł; renowacja witraży w kościele parafialnym - Konkatedrze p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim - kwota 60.000 zł; remont pokrycia dachu na budynku Miejskiej Wieży Ciśnień w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Parkowa - kwota 53.000 zł; remont elewacji bocznej i oficyny kamienicy w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Kościelna 9 - kwota 24.000 zł.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe