Kalisz: Stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

  • 01.06.2017, 10:49
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości
Policjanci kaliskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej auto, którego kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o blisko 60 km/h. Według obowiązujących przepisów, mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jak pokazują policyjne statystyki to właśnie łamanie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych!
Przekraczanie dopuszczalnej prędkość przez kierowców jest jedną z głównych przyczyn poważnych w skutkach wypadków na naszych drogach. Kaliscy policjanci niemal codziennie kontrolują z jaką prędkością poruszają się kierowcy. Większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby osoby siedzące za kierownicą swoich pojazdów przestrzegały ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych. Niestety w dalszym ciągu funkcjonariusze pełniący służbę na drodze ujawniają osoby, które w sposób rażący łamią przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. Jedno z ostatnich tego typu zdarzeń miało miejsce 30 maja br. na terenie miejscowości Ceków-Kolonia. To tam patrolujący drogę wojewódzką nr 470 policjanci zauważyli szybko jadące osobowe auto. Jak się później okazało, kierowca renault pomimo wjechania w wyraźnie oznakowany obszar zabudowany nie zwolnił. Mundurowi za pomocą wideorejestratora sprawdzili z jaką faktycznie prędkością jechał. Urządzenie pomiarowe wykazało, że kierowca miał na liczniku 109 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do zaledwie 50 km/h. Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Kierowcą okazał się 41-letni mieszkaniec Turku, którego mundurowi poinformowali o powodzie zatrzymania i o tym, że dopuścił się wykroczenia w ruchu drogowym. Na dowód naruszenia przez niego przepisów funkcjonariusze pokazali nagranie. Za popełnione wykroczenie 41-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz nałożono na niego zgodnie z taryfikatorem 10 punktów karnych. W myśl przepisów, regulujących poruszanie się po drogach obowiązujących od 18 maja 2015, policjanci zatrzymali kierowcy również prawo jazdy. KMP Kalisz
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe