Powiat Ostrowski: Dąb Małgorzaty Musierowicz w Sieroszewicach

  • 01.06.2017, 10:17
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Dąb Małgorzaty Musierowicz w Sieroszewicach
Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach odwiedzili dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie szkół z terenu gminy Sieroszewice. Celem imprezy była popularyzacja twórczości Małgorzaty Musierowicz - jednej z najbardziej znanych polskich pisarek dla dzieci i młodzieży.
Przybyłych gości powitały dyrektor biblioteki Maria Marciniak oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Rososzycy Elżbieta Chmura. Swoją obecnością uroczystość uświetnili zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch oraz przedstawicielka Gminnego Zespołu Ekonomicznego-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Magdalena Kowalczyk. Podczas spotkania uczniowie klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej w Rososzycy przybliżyli biografię, osiągnięcia oraz twórczość Małgorzaty Musierowicz, następnie odczytali listy napisane przez autorkę "Jeżycjady". Pierwszy skierowany do czytelników z przyszłości, a drugi do uczniów obecnych na uroczystości. Szóstoklasiści zaprezentowali gościom biblioteki nagrane przez siebie filmy promujące czytanie cyklu utworów o rodzinie Borejków oraz odczytali fragmenty reklamowanych książek zawierające uniwersalne przesłania. Uczestnicy spotkania posadzili w pobliskim parku drzewo nazwane za zgodą pisarki: "Dębem Małgorzaty Musierowicz", zakopali kapsułę czasu, w której umieścili powieść "Wnuczka do orzechów", list autorki "Jeżycjady" skierowany do dzieci z przyszłości oraz filmy nagrane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rososzycy zachęcające do czytania utworów poznańskiej pisarki. Koordynatorkami projektu były Beata Rauk i Marta Ratajczyk, nauczycielki Szkoły Podstawowej w Rososzycy.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe