Powiat Kaliski: XV Festiwal Teatrów Szkolnych w SP w Koźminku

  • 31.05.2017, 13:36
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: XV Festiwal Teatrów Szkolnych w SP w Koźminku
Już po raz kolejny odbył się XV Festiwal Teatrów Szkolnych. Tym razem swój udział zgłosiło siedem zespołów - łącznie 104 uczniów.
Głównym celem tej imprezy jest kształtowanie wrażliwości artystycznej młodych aktorów, rozwijanie zainteresowań uczniów i poczucia własnej wartości poprzez występ publiczny, umiejętność współdziałania w grupie i sprawdzenie możliwości i zainteresowań aktorskich uczniów. Oczywiście, jak co roku patronat nad całym festiwalem objął wójt gminy Koźminek - Andrzej Miklas, prezes Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej - Grzegorz Poniatowski i Stowarzyszenie "LGD7 - Kraina Nocy i Dni". Przygotowaniem całej uroczystości zajęły się panie: Mariola Dorota Józefiak, Grażyna Siewieja, Mirosława Broniecka i Katarzyna Harasna. Wyniki: klasy I-III - 1. Extraklasa z Koźminka - "Zamieszanie w krainie bajek", 2. uczniowie klasy III z Nowego Nakwasina "Chory kotek"; klasy IV - VI - 1. Maska z Moskurni - "Krzesło", 2. Bajasy: z Koźminka - "Królewna się nudzi", 3. Kameleon z Żelazkowa - "Królewna Hulajnóżka", 4. Kamyczki z Kamienia - "Dary czterech wróżek", 5. Humoreska z Rajska - "Aladyn". Nagrody indywidualne otrzymali uczniowie prezentujący wyjątkowe zdolności aktorskie. Byli to: Antoni Korbacz z Rajska, Dawid Gawron z Moskurni i Alicja Kisiela z Żelazkowa.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe