Kalisz: Nowoczesne motocykle pomogą w walce z piratami!

  • 31.05.2017, 10:08
  • Patrycja Pera
Kalisz: Nowoczesne motocykle pomogą w walce z piratami! KMP Kalisz
W sezonie wiosenno-letnim na ulicach miasta i na drogach powiatu kaliskiego pojawiają się policyjni motocykliści. Funkcjonariusze pełniący służbę na jednośladach mogą szybko i sprawnie dostać się na miejsce zdarzenia drogowego.

Policjanci kaliskiej drogówki mają do dyspozycji motocykle marki Honda CBF 1000, które są w stanie rozwijać prędkości nawet 230 km/h, a pierwszą setkę osiąga już w niespełna 3,5 sekundy. Posiadają oznakowanie taktyczne, łączność bezprzewodową oraz inne niezbędne wyposażenie potrzebne do pracy na drodze.

Hondy są wykorzystywane głównie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu. - mówi mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz -  Ich obecność można również dostrzec na dwóch odcinkach dróg krajowych oraz tam, gdzie amatorzy szybkiej jazdy często dają upust swej "ułańskiej fantazji". Srebrne motocykle ruchu drogowego skutecznie studząc zapał piratów drogowych, a w sytuacji gdy trzeba sprawnie podjąć interwencję pozwalają na szybkie zatrzymanie sprawcy wykroczenia.

Każdy z tych policjantów od kilku lat pracuje na drodze i doskonale wie jak zachowują się kierujący zarówno samochodami jak i motocyklami, jakie wykroczenia najczęściej popełniają oraz w jakich rejonach baczniejszą uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo osób korzystających z dróg, w tym również pieszych. Prywatnie są również pasjonatami jazdy na jednośladach.

Patrycja Pera

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe