Powiat Ostrowski: Koncert przy ruinach

  • 31.05.2017, 01:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Koncert przy ruinach
Zabytkowe ruiny kaplicy loretańskiej w Skrzebowej były miejscem koncertu inaugurującego projekt „Nasze Loreto – ogólnopolski szlak kaplic loretańskich (kontynuacja)”.
Piąty już „Koncert przy ruinach” XVII-wiecznej kaplicy odbył się 27 maja 2017 roku. Wykonawcą był zespół Spirituals Singers Band z Wrocławia, który wykonał oratorium „Madonny Jana Pawła II” do muzyki Włodzimierza Szomańskiego i słów Dariusza Czajkowskiego. Teksty songów prowadziły do europejskich sanktuariów maryjnych, z których większość odwiedził Jan Paweł II. Muzyka była nawiązaniem stylistycznym do miejsc, które opisywała a jednocześnie odbiciem różnych stanów ducha, od głębokiego liryzmu, podniosłej, dziękczynnej hymnodii, aż do radosnego, pełnego pulsu gospelowego śpiewania na chwałę Panu. Projekt „Nasze Loreto - ogólnopolski szlak kaplic loretańskich” realizowany jest przez Stowarzyszenie dzięki dofinansowaniu Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” przy wsparciu Gminy i Miasta Raszków oraz Powiatu Ostrowskiego. W koncercie udział wzięli licznie przybyła publiczność.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe