Powiat Kaliski: Przekazano pomoc finansową dla gmin

  • 31.05.2017, 01:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Przekazano pomoc finansową dla gmin
XXXIV sesja Rady Powiatu Kaliskiego odbyła się 26 maja br. Podjęto na niej 18 uchwał, w tym m.in. udzielono wszystkim gminom z powiatu kaliskiego pomoce finansowe w kwocie 10.000 zł. z przeznaczeniem m.in. na dofinansowanie zakupu samochodów, remontów strażnic OSP, zakup sprzętu i umundurowania.
Radni przyjęli sprawozdanie z realizacji programu współpracy powiatu kaliskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za 2016 rok, a także ocenę zasobów pomocy społecznej w powiecie kaliskim za 2016 roku. Jednym z puntków porządku obrad było podjęcie uchwały w sprawie poparcia apelu Rady Powiatu Średzkiego w sprawie ustanowienia 2018 roku Rokiem Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Radni jednogłośnie wyrazili wolę popracia apelu aby przywrócić pamięć o tych, dla których Ojczyzna była dobrem i wartością największą. Sesja Rady Powiatu Kaliskiego była okazją do złożenia gratulacji i podziękowań dla Jerzego Marciniaka - dyrektora Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku oraz Bronisława Krakusa - kolarza i działacza społecznego. Na ręce Jerzego Marciniaka złożono gratulacje w związku ze zdobyciem przez Muzeum nagrody Izabella 2016 za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii – DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA I WYDAWNICZA za wydaną publikację „Fabryki Kalisza i okolic”. Nagroda za najciekawsze inicjatywy muzealne przyznawana jest w czterech kategoriach, konkurs od początku odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Tradycyjnie uroczystość wręczenia nagród Izabella odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów. Zarząd oraz Rada Powiatu Kaliskiego przekazała dyrektorowi oraz pracownikom muzeum najlepsze życzenia i podziękowania za trud, pasję i oddanie pracy dla dobra rozwoju muzeum oraz promocję i rozwój kultury w powiecie kaliskim. Bronisław Krakus otrzymał okolicznościowy grawerton w związku ze zdobyciem tytułu Wielkopolski Senior. Bronisław Krakus znalazł się w gronie trzech zwycięzców konkursu "VIVA, Wielkopolski Senior", który organizowany jest przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu. O przyznanie nagrody w konkursie wnioskował Starosta Kaliski Krzysztof Nosal. Bronisław Krakus to zasłużony dla powiatu kaliskiego, dyrektor ogólnopolskich wyścigów kolarskich, organizator wielu rajdów i mistrzostw kolarskich na terenie Kalisza i powiatu. MW Fot. Starostwo w Kaliszu
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe