Powiat Kaliski: VII Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III w SP w Moskurni

  • 30.05.2017, 11:57
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: VII Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III w SP w Moskurni
W Szkole Podstawowej w Moskurni, jak co roku, odbyła się kolejna - VII edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla klas I-III.
Organizatorkami konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów, były: Iwona Durman, Agnieszka Olek i Kamila Raźniewska. Udział wzięli uczniowie ze szkół w Koźminku, Nowym Nakwasinie i Moskurni. Celem konkursu była popularyzacja literatury dla dzieci, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz wrażliwości estetycznej w związku z kulturą żywego słowa. Każdy z uczestników przygotował jeden dowolny utwór poetycki. Komisja konkursowa brała pod uwagę interpretację utworu, opanowanie pamięciowe tekstu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Wyniki: klasa I - 1. Zuzanna Pogorzelec - SP w Moskurni, 2. Maja Jarych - SP w Nowym Nakwasinie; klasa II - 1. Krystian Matuszak - SP w Koźminku, 2. Adam Kasprzak - SP w Moskurni, 3. Zuzanna Krupińska - SP w Nowym Nakwasinie; klasa III - 1. Klaudia Zdunek - SP w Nowym Nakwasinie, 2. Oliwia Skonieczna - SP w Moskurni, 3. Lena Ciemcia - SP w Koźminku. Zwycięzcom konkursu Magdalena Skowron, dyrektor szkoły wręczyła nagrody książkowe oraz dyplomy, ufundowane przez wójta gminy Koźminek Andrzeja Miklasa.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe