Kalisz: "Pod niebem Kalisza" i "Open Air Gala" przeniesione na plac św. Józefa!

  • 29.05.2017, 16:11
  • Patrycja Pera
Kalisz: "Pod niebem Kalisza" i "Open Air Gala" przeniesione na plac św. Józefa! osir Kalisz
Imprezy miały odbyć się pod Ratuszem ,ale ze względu na trwające prace archeologów z kaliskiego Muzeum Ziemi Kaliskiej, koncerty zostały przeniesione na plac św. Józefa.

Wprawdzie prace archeologiczne miały potrwać do końca maja br., jednak trwają nadal konsultacje z  z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków dotyczące zabezpieczenia i prezentacji studni odsłoniętej w trakcie prac wykopaliskowych, o której pisaliśmy WCZEŚNIEJ. Znalezisko, odpowiednio wyeksponowane, będzie bez wątpienia kolejną atrakcją turystyczną Kalisza.

Warto przypomnieć, że główną gwiazdą tegorocznej imprezy "Pod niebem Kalisza" jest Agnieszka Chylińska, która wystąpi już 23.06. Dzień później będziecie mogli być świadkiem kolejnego wydarzenia muzycznego, koncertu plenerowego realizowanego w ramach cyklu „Open Air Gala”. Już za niespełna miesiąc, w magicznej scenerii zabytków i świateł, zabrzmi głos światowej sławy solistki prof. Ewy Iżykowskiej–Lipińskiej. Gwiazda, którą Rada Miejska Kalisza uhonorowała w 2016 roku zaszczytnym tytułem Honorowego Obywatela Miasta Kalisza, a wcześniej również „Ambasadora Kalisza” zaprosiła do wspólnego występu swoich najzdolniejszych studentów. W repertuarze wieczoru znajdą się zarówno czołowe arie z utworów operowych, jak i przeboje operetki. 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe