Piłka nożna: Prezent na 108-lecie

• 27.05.2017, 21:55
W derbach Ostrowa Wielkopolskiego zespół Ostrovii 1909 pokonał Centrę 1:0. To doskonały prezent biało-czerwonych na przypadającą 27 maja 108 rocznicę powstania Ostrovii.
Pierwsza połowa meczu była pechowa dla podopiecznych trenera Marcina Kałuży. Dwaj podstawowi gracze Łukasz Wiącek i Tomasz Kempiński musieli opuścić boisko z powodu urazów - odpowiednio w 20 i 31 minucie. W 6 minucie dobrze zachował się Bartosz Jankowski broniąc uderzenie Dawida Kuczyńskiego. W 27 minucie strzał Miłosza Nowickiego po nogach rywali wylądował na rzucie rożnym. Tuż przed przerwą w dobrej sytuacji znalazł się Damian Izydorski, ale nieczysto strącił futbolówkę głową po wrzutce Nowickiego. W 46 minucie próbował Michał Giecz, ale golkiper Centry sparował piłkę nad poprzeczką. W 55 minucie w boczny słupek trafił Damian Izydorski. Jedyna bramka padła w 78 minucie spotkania. Bramkarz Centry sfaulował Marka Szymanowskiego w polu karnym. Rzut karny na gola zamienił Daniel Kaczmarek. Kilkadziesiąt sekund później minimalnie obok słupka mierzył Kamil Dudkowski. Biało-czerwoni utrzymali korzystny rezultat triumfowali więc 1:0 na 108-lecie Ostrovii. Swoje urodziny obchodzi dziś też Mateusz Ziemiański i w szatni koledzy odśpiewali mu tradycyjne "Sto lat". DB Fot. Dawid Bilski Wynik Centra Ostrów - Ostrovia 1909 0:1 (0:0) Bramka: 0:1 Daniel Kaczmarek (78') Ostrovia: Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek (20' Jakub Jędrzejak), Grzegorz Wachowiak, Konrad Rusek, Marek Szymanowski (80' Paweł Zadka), Krystian Mokrzycki (70' Kamil Dudkowski), Daniel Kaczmarek, Miłosz Nowicki, Michał Giecz, Tomasz Kempiński (31' Damian Izydorski).